Jak dorobić by się nie narobić

Dobrze, może trochę oszukałam w temacie bo nie ma takiej pracy, ja nie znam, zawsze trzeba dać z sobie minimum wysiłku. Pozbierałam kilka sposobów na zarobienie dodatkowego grosza, dziś chcę je zaprezentować. 

Dla nastolatek i nie tylko. Opieka nad dziećmi nie jest prostym zajęciem ale przeglądając gazety zwłaszcza w dużym mieście napotkamy ogłoszenie tego rodzaju. Lubisz dzieci, może masz w planach zostać nauczycielką? W pracy tego typu często można zajmować się swoim i cudzym dzieckiem jednocześnie. Doświadczenie mile widziane, ja niestety nie mam młodszego rodzeństwa i trochę przerażają mnie dzieci, jednak to szybki sposób na zarobienie grosza.

Szał przecen, kupiłaś coś czego nie będziesz nosić, może żałujesz. Jeśli jest jeszcze czas i nie oderwałaś metki odnieś zakup do sklepu. Jest za późno wystaw zakup na allegro albo innej stronie. Możesz też popytać znajomych czy nie odkupią od Ciebie niefortunnego zakupu. Lepiej obniż cenę nawet jeśli to prawie nowy produkt, lepiej uzyskać mniejszą kwotę jak patrzeć na coś co się marnuje w szafie.

Remontujesz, budujesz, wywalasz? Pozbywasz się zbędnych elementów dekoracji, może niektóre z nich można sprzedać na recykling. Dotyczy to metali, a po imprezie możesz sprzedać puszki aluminiowe. Za kilogram dostaniesz około 4 złotych czyli 64 puszki.

Truskawki, jagody inne owoce przy drogach bardzo często można spotkać tego typu dorabiających. W upalne dni na drogach gdzie panują największe korki można sprzedawać wodę mineralną z odpowiednią marża. 

Homemade jest w cenie, własny biznes np. odzieżowy? Dlaczego nie? Koszulki z nadrukami, szaliki nasz szydełku a może potrafisz coś więcej i uszyjesz sukienkę. W miejscowościach wypoczynkowych można dorobić oferując swoje towary np. obrazy, rzeźby. 

Wypełnianie ankiet w Internecie czy pisanie krótkich tekstów, nie jest to zbyt dochodowe zajęcie ale lepsze to niż nic. Gdzie szukać zleceń, oczywiście w sieci. 

Pomagaj innym za oddanie krwi nie otrzymasz gotówki, ale testy i badania medyczne to co innego. Dowiedz się, czy w twojej okolicy nie trwa akcja naboru ochotników. Pamiętaj nikt nie zagwarantuje ci ochrony w 100%, musisz podpisać oświadczenie o zgodzie, wówczas szpital uchroni się od odpowiedzialności.

Popularne posty