Sukces na 5 sposobów

Cierpliwość i łapanie samego siebie na folgowaniu. Bo to prawda, że oszczędzanie to proces zależny od nas samych . im bardziej cierpliwi będziemy i dłużej wytrzymamy tym większa szansa na to, że oszczędności  będą większe. Tak odkładaną gotówkę docenimy i nie wydamy na byle co. Zresztą całe oszczędzanie to rezygnacja z bzdurnych zakupów, poszukiwanie nowych, tańszych produktów a już na pewno myślenie o naszych działaniach.

Wiedza, ode mnie nie usłyszycie porad jak inwestowana giełdzie albo gdzie ulokować oszczędności. Bankowcem i finansistom nie jestem a nie będę przepisywać z bloga na blog porad odnośnie tego w co i jak warto ulokować aktywa. Nie ma pewności, że wpis nie jest opłacony. Prowadzący działalność na bieżąco otrzymują oferty nie musimy szukać ich  po sieci. Mają też sztab doradców. Nam co pozostaje nauka na błędach. Jeśli czytacie poradnik jak zdobyć milion w 15 minut albo w dwa tygodnie i nie jest to porada typu okradnij bank to przestańcie to nie realne. Dobra macie aplikację na smartfona, która zawojuje świat, ok. dopniecie swego, jednak bez tego nie ma inne możliwości musimy się doszkalać analizować, czytać, pytać i sprawdzać tak można tylko dojść do sukcesu w oszczędzaniu i inwestowaniu.

Wracam do tego łapania samego siebie. Kupujesz 5 jogurtów z wychodzącym za dzień lub dwa terminem ważności? Po co? Bo taniej, jak ich szybko nie zjesz wywalisz, wywalisz też pieniądze. Nie o to w tym chodzi, jak zjesz je łapczywie bo musisz by nie stracić pieniędzy możesz się rozchorować. Leki i twoje złe samopoczucie to nie to co powinno być rezultatem tej transakcji.

Właściwe ulokowanie pieniędzy. Płacimy sobie – potem innym (rachunki, kredyty, pożyczki) – odkładamy na zapas, to nie są nasze oszczędności to pieniądze na wszelki wypadek np. nagłej naprawy zamka. Reszta zgodnie z budżetem. Mam nadzieję, że go prowadzicie. Co zostanie na konto, do słoika czy świnki. Im szybciej nauczymy się rozlokowywać poprawnie pieniądze.   

Im szybciej się zdecydujesz tym większą sumę uzbierasz. Ucz też oszczędzani swoje dzieci, warto to robić będą w życiu miały łatwiej z dokonywanie wyboru. Wielkie fortuny zawsze opierają się o oszczędzanie albo ich sukces podyktowany był rezygnacją z czegoś konkretnego na rzecz czegoś innego. Nie odkładaj tego co możesz zrobić dziś na jutro albo na nigdy, wymiń żarówki, zrób porządek w lodówce, pokarz, że możesz zrobić coś nie tylko dla siebie ale też dla planety. Oszczędność energii elektrycznej to problem nie tylko pojedynczych osób chcących obniżyć rachunki ale wszystkich. 

Popularne posty