Dziedziczenie OFE – O czym musisz wiedzieć?


Środki zgromadzone na kontach OFE wydają się nieco wirtualne. Zwłaszcza że nie mamy do nich dostępu tak jak do kont bankowych. W dodatku wizja emerytury zwykle jest bardzo odległa. Tymczasem są to realne pieniądze, co miesiąc odciągane z zarobków. 

Należy zdać sobie sprawę, że jest to taka sama część majątku, jak inne środki pieniężne, czy papiery wartościowe. I także podlegają one dziedziczeniu. Co to oznacza w praktyce? Najbliższa rodzina bądź osoby uwzględnione w testamencie mogą otrzymać pieniądze zgromadzone na koncie OFE. Wystarczy jedynie złożyć stosowny wniosek we właściwym OFE.  Wówczas dziedziczenie z OFE jako procedura zacznie wchodzić w życie. Jej końcowym etapem jest wypłata pieniędzy uprawnionym osobom. 

I tu rodzi się problem. A co, jeżeli wiadomo jedynie, że z pewnością zmarły miał konto w OFE? Albo nawet to nie jest do końca pewne? Z pomocą może przyjść tu kancelaria odszkodowawcza. Wysyła ona specjalny wniosek do wszystkich Funduszy Emerytalnych. W ten sposób dowiaduje się wszystkich najważniejszych informacji, w tym o wysokości zgromadzonych środków. Następnie, w imienia klienta, stara się o wypłatę tych środków.

Więcej o OFE znajdziesz na stronie: www.helpfind.pl

Popularne posty