Milionerem być, oto 15 krajów, w których mieszka najwięcej milionerów

World Wealth Report, co jakiś czas publikuje raporty odnośnie analizy społeczeństwa, ostatnio powstało zestawieni pastw, w których żyje najwięcej milionerów. Za milionera można uznać osobę mająca zasoby finansowe w wysokości co najmniej miliona dolarów, wyłączając w to nieruchomości, kolekcje dzieł sztuki i dobra konsumpcyjne trwałego użytku. Więc gdzie żyją milionerzy, możecie się zdziwić.


15. Ostatnie miejsce dla Arabii Saudyjskiej - 167 000 tys. osób uznawanych jest za milionerów. Bogactwo w Arabii Saudyjskiej to zasługa ropy naftowej, ale to wiedzą wszyscy, może nawet zdziwienie jesteście, że Arabia ma w rankingu ostatnie miejsce. Bogactwo jest w rękach rodzin królewskich i biznesmenów robiących interesy z krajami zachodu. Kraj sprzeczności, chyba jak wszystkie z zestawienia. Nie zgodzę się z tymi co tłumaczą mi, że islam jest „rajem dla kobiet”, bo „nie mają żadnych problemów”: nie muszą myśleć o rachunkach, o wydatkach czy nauce, nie interesuje ich cena energii czy cena wody, która dla innych jest bezcenna, bo je brakuje. Kobieta jest zwolniona z odpowiedzialności finansowej za dom, a jak pracuje, pieniądze i tak są tylko dla niej, ale bogaczek kobiet w Arabii nie ma. 

14. Hiszpania liczy 192 000 milionerów. W tym kraju milionerów przybywa w ciągu dekady nawet o 10 proc. Bogacze dobrze wpływająca gospodarkę, ale pomimo tego kraj i tak jest na skraju bankructwa, zaraz po Portugalii. Bogaczy przyciągają liczne, urodzajne wyspy Hiszpańskie. 

13. Korea Południowa z 193 000 milionerów. Bogactwo pochodzi głównie z nowoczesnych technologii, przykładem jest Siemens Lee, najbogatszy Koreańczyk. 

12. Indie - 200 000. Biedni i bogacze, ubóstwo i luksus. Nie raz oglądałem zdjęcia małych wychudzonych osóbek z Indii. Tamtejsze dzieci są chudsze niż modelki z okładek czasopism. Z drugiej zaś strony hotele, bogactwo, przepych i splendor, tak wyglądają Indie. 

11. Holandia - 204 000. Rotterdam, to miasto króluje w rankingach. Kierowcy chwal za rozwiązania dogodne dla nich. Turyści za atrakcje, hotele i klimat. Biznesmeni upatrzyli sobie Holandię, jako miejsce do życia. 

10. Włochy - 229 000. Chociaż w tym kraju nie dzieje się dobrze, to ze względu na sektor bankowy można doliczyć się aż 229 tys. milionerów. 

9. Australia - 234 000, milionerzy handlują węglem, złoża przynoszą wielkie dochody, 

8. Kanada, chociaż graniczące z Kanadą Stany to raj, o miałam nie zdradzać, to Kanada jest w rankingu na ósmym miejscu licząc 321 000. Populacja kanadyjskich milionerów spadła w ciągu ostatnich lat o 3 proc. World Wealth Report wini za to słabo rozwijający się rynek inwestycji kapitałowych.

7. Szwajcaria - 358 000. Banki szwajcarskie, a kto nie marzy o tym aby nie ukrywać dochodów w Szwajcarii. Obywatele tego kraju mają najwyższy wskaźnik wzrostu dochodu na obywatela na świecie.

6. Francja - 523 000. Liczba milionerów we Francji skoczyła o 6 proc. w ostatnim roku. Bogatych nie przestraszyło nawet obłożenie osób zarabiających ponad 1,3 mln euro rocznie specjalnym podatkiem.. Wzrost może być jeszcze większy w 2017 roku, gdy Paryż zacznie rywalizować o to, by przejąć po Londynie status finansowej stolicy świata.

5. Wielka Brytania – 553 000. Korona, królestwo, lunche i brunche, ciekaw. Chociaż wielu milionerów z Wielkiej Brytanii pochodzi z innych krajów to miejsce zamieszkania i biznes prowadzi w tym kraju. 

4. Chiny - 1 034 000. Chociaż o Chinach powiedzieć można dużo, to z pewnością nasuwa się pytanie, kto pracuje na te miliony, zwykle są to pięciolatkowie, którzy za miesiąc pracy dostają kilka dolarów.

3. Niemcy - 1 199 000. Merkel byłaby dumna, ale niestety sporo liczba nie oznacza, że bogaczami są Niemcy. To mieszanka narodowości, bogacze przenieśli się do Europy ze względu na biznesy. 

2. Japonia - 2 720 000. Japończycy mają twarde prawo, ale dobre prawo. Zachęca ono do lokowania biznesu w tym kraju. 

1. Stany Zjednoczone - 4 458 000. Największa gospodarka świata ma największą liczbę milionerów. Medycyna, technologie, bankowość, kasyna, branża rozrywkowa, w niemal każdej dziedzinie znajdzie się tu lider. Od lat amerykański sen dopada tamtejszym mieszkańców, ale nie wszyscy potrafią poradzić sobie z wygraną czy presją bycia artystą.

Popularne posty