Oszczędzanie w łazience

W jasnej łazience przyjemniej się myć, kąpać, golić czy malować. Dla tak małych pomieszczeń jak łazienka trudno znaleźć dobre rozwiązania. Wszystko ma odgrywać swoją rolę dobre żarówki, duże okno czy jasne płytki.

Co można robić aby oszczędzać wykorzystując do tego triki znane bardzie i mniej. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak dużym polem do popisu do poszukiwania oszczędności jest łazienka. 

Elektronika i oszczędzanie na prądzie


W łazience — u nas i nie tylko u nas — stoi zwykle pralka i suszarka i tak do włosów i do ubrań. Suszarka do ubrań jest chwalona przez osoby mieszkające w blokach i małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca rozwieszenia prania. Tym miejsce jest na ogół łazienka, to tam pierzemy i suszymy. Gdyby udało nam się znaleźć alternatywę albo miejsce do rozwieszani. Suszarka do włosów jest kolejnym narzędziem, które używane nadmiernie może przyczynić się do podwyższonych rachunków. Całkowita z niej rezygnacja może jedynie polepszyć stan naszych włosów, zaleca się to głównie tym, którzy korzystają z niej codziennie. Zmiana oświetlenia nie zawsze jest wskazana jeśli obecne się sprawdza, w ciągu roku przebywamy w toalecie niewiele czasu w porównaniu z kuchnią czy pokojem. Przeszkodą w wymianie oświetlenia może stać się oprawa, często wymusza ona dany typ żarówki, a ta może nie spełniać naszych oczekiwań. Oszczędności można, więc poszukać jedynie w całościowych rozwiązaniach np. zmianie sprzedawcy energii

Bibeloty do szafki


Łazienka najpiękniej wygląda, gdy wszystkie drobiazgi są pochowane w szafkach. Na wierzchu radzę pozostawić tylko te, których wciąż się używa. Na pierwszym miejscu będzie tu szczoteczka do zębów, preparaty jakich używamy w związku z chorobą, mydło i ręczniki. Dla gości mogą być to ręczniki papierowe. Pełne szafki sprawia, że nie będziemy kupować dodatkowych kosmetyków.

Zadbaj o stare aby nie wydawać na nowe


Szczoteczkę wymienia się co 2-3 miesiące, ale nową szczoteczkę do zębów można utrwalić przez namoczenie jej w wodzie z solą (łyżka na szklankę). Włosie będzie giętkie i nie będzie się wichrzyć. Glazura i terakota nie zniszczy się jeśli będzie odpowiednio pielęgnowana, tego rodzaju ozdoby nie lubią być mokre, należy się wycierać je sucha, a to uchroni przed odpryskami. Podobnie z elektryką chowaj ją do szafek, aby plusk wody nie dostał się do środka.

Popularne posty