Stawka godzinowa, ile byście chcieli?

Uchwalenie najniższej stawki godzinowej od dawna obiecują nam posłowie. Ci co pracują przy maszynach, noszą ciężkie pustaki jak i ci co trudnią się pracą dorywczą np. roznoszeniem ulotek mają zarabiać na godzinę tyle samo. Czy to sprawiedliwe? Niejednolitość zarobków do lat jest przyczyną sporów. Fakt jest niepodważalny z płacą minimalną jest tyle samo sporów co z uchwalaniem programu rodzina 500 plus.

Dorobić w wolnym czasie

Osoby bez wykształcenia, studenci renciści jak i inni szukają dorywczego zajęcia. Wszyscy szukają pracy legalnej, a prac owca ma być wypłacalny. Zajęć jakiego typu można szukać? Kilka pomysłów przyszło mi do głowy.

Konsultant, telemarketer

Praca znienawidzona przez studentów, w Internecie krąży wiele nagranych rozmów. Konsultanci, krótko mówiąc nie wyszli podczas tej rozmowy zbyt dobrze. Warto jednak pamiętać, że każda praca wiąże się z ryzykiem i obowiązkiem.

Roznoszenie ulotek

Rozdawanie ulotek na rynku nigdy nie będzie tak opłacalne jak roznoszenie gazetek do domów. Im więcej ulotek zdołamy dostarczyć tym więcej pieniędzy zarobimy. To zajęcie nigdy nie będzie ulubionym, ale 10 złotych na godzinę, nie jednego by skusiło. 


Kelner/pomoc w kuchni

Zwykle na stanowisko pomocy kuchennej potrzebne jest doświadczenie, jednak znajdą się takie gar kuchnie, które będą szukać pracownika z niskimi kwalifikacjami.

 Pomocnik w sklepie


Coraz częściej spotykam się z młodymi osobami w sklepach, układanie towaru czy obsługa kasy. Agencje pracy tymczasowej coraz częściej goszczą w naszym życiu. Zanim uda się zdobyć posadkę w renomowanej firmie trzeba przejść selekcję w podległej firmie rekrutacyjnej. 

Popularne posty