Na czym może oszczędzać student?

Student zawsze kombinuje ja tu skołować parę groszy, gdzie najeść się do syta, kto pożyczy notatki a może i nawet książki. Przedstawiam kilka sposobów jak tu zaoszczędzić trochę w życiu studenckim.
1. Uważaj na telefon, nowy telefon z umową, nie polecam tym, którzy lubią balować. Nie łudź się, że znalazca odda Ci go zanim nie wykona kilku telefonów na twój koszt, warto mieć wówczas dobrą taryfę, a najlepiej wszędzie za darmo. Uważaj na dostęp do Internetu, jeśli operator daje jedynie 2 GB to po ich przekroczeniu zostaną naliczane dodatkowe opłaty. 

2. Okazje nie są po to aby zaoszczędzić ale po to aby zarobić. Dwa makarony w cenie jednego, może to być sposób na tanie obiady. 

3. Szukaj, aby znaleźć, częste wizyty w jednym, twoim zdaniem tanim sklepie zastąp odwiedzinami w innych sklepach, zawsze coś jest na promocji, z pewnością coś wybierzesz. 

4. Nie będę wypowiadać się na temat darmowego (prawie) Internetu Aero2, nigdy go nie testowałam. Czytałam coś na temat tego u innych blogerów, którzy nie są zbytnio przekonani co do prędkości tego rozwiązania, lepiej Internet pobierać z czytelni. 

5. Uwolnij się od kar, nawet jeśli zdecydujesz się na usługę taniego abonamentu, to nieopłacenie faktury w terminie zaowocuje tym, że narazisz się na dodatkowe kary. 

6. Naucz się oszczędzać media, nic nie daje tyle oszczędności co obniżenie rachunku za prąd, wodę czy gaz.

7. Studenci chociaż narzekają na nieregularne i tanie posiłki, to zdecydowanie są też marnotrawcami jedzenia. Lepiej nie robić zapasów kiedy w lodówce jest pełno jedzenia czy zaopatrzenie przyjechało z domu rodzinnego.

8. Myśl o wydatkach, zapomnij o rozrywce, nie co ja piszę jesteś studentem, możesz czynić odwrotnie.

Popularne posty