Rok 2016, co się szykuje?

Macie coś zaplanowane na 2016, wesele, komunie a może już żyjecie wakacjami. Warto zobaczyć co w trawie piszczy, bo nowy rok to zwykle nowe zasady funkcjonowania, nowe ceny i nowe wydatki.


Prąd będzie tańszy

To może cieszy, ale Prezes URE nie zatwierdził podwyżek cena, o jakie wnioskowali sprzedawcy i dystrybutorzy energii. Media wyliczają, że obniżka do jakiej doszło w tym roku to jedynie złotówka oszczędności. Zawsze to i lepiej, przecież nikt nie lubi opłacać wysokich faktur. 


Pieniądze dla rodziców

Nie wiem, na czym stanęło obradowanie na temat 500 złotych na dziecko. Ponoć wypłaty ruszają od marca, kto je otrzyma, nie wiadomo, do tego czasu przecież może się to zmienić. Uważam, że rozdawanie wszystkim nie jest czymś dobrym, a z drugiej strony pomoc najbiedniejszym, może wspierać patologię. Dodatkową ulgą, która bardzo mi się podoba to niższy VAT na ubranka i akcesoria do dzieci.


Będzie lepiej w 2017

Obecna partia planuje obniżenie podatku o jedną stopę procentową, niestety będzie to możliwe dopiero w 2017 roku. Obecny ma przynieść budżetowi państwa 134 mld złotych a nie jak poprzedni 124. Zobaczymy, żeby z obniżki nie zrobiła się podwyżka.


Podatek dla wszystkich

Nowe podatki od sklepów wielo-powierzchniowych jak i podatek bankowy, ma nie dobić się na klientach, ale kto to wierzy. Wydaje mi się, że na tym podatku banku mogą jeszcze zarobić. Podniosą opłaty, a przecież bez konta żyć nie można. Przechodzenie z banku do banku może także być nieopłacalne, dlatego uważam, że podatek ten dotknie nasz wszystkich.

Taniej za prąd
Tak, stawki zatwierdzone, ma być o 2 złote taniej na rachunku za prąd. Co prawda nie spadnie cena kWh, ale organ regulacyjny nie zgodził się na podwyżki dystrybucji, a niektóre stawki nawet spadły. Zatem czy zmiana sprzedawcy energii będzie opłacalna? 

Popularne posty