920 złotych, tyle według statystyk idzie na rachunki
Z Krajowego Rejestru Długów można uzyskać wiele informacji, sam Rejestr publikuje co jakieś czas dane, z których możemy dowiedzieć się jak wygląda np. stan naszego zadłużenia. Prowadzone są też badania dotyczące rachunków, na ich podstawie można powiedzieć, że 920 złotych, tyle wydajemy średnio na rachunki.

Polska rodzina płaci średnio 8 rachunków, w tym wliczane są kredyty. Na co więc wydajemy około 100 złotych na mc?

Oczywiście telefon, Internet czy kablówkę, dalej przedstawiciel polskiej rodziny wskazuje na wodę, gaz i rachunek za prąd. Kredyt i abonament radiowy pojawia się jako rachunek u co 4 ankietowanego. 

Więcej płacą, bo więcej zarabiają, nie ma w tym wielkiej filozofii. Przy dochodach około 4 tysięcy wydajemy ponad 1500 złotych na rachunki. Gospodarstwa z dochodem poniżej 2000 tysięcy płacą od 400 do 800 złotych co miesiąc. Właśnie, czy wszystko płacimy co miesiąc, przecież rachunki za prąd przychodzą co dwa miesiące. Jak więc podają ankietowani, dzielą kwotę widoczną na fakturze przez dwa czy energia elektryczna, woda i gaz podwyższa nam statystyki? Teraz trudno na to odpowiedzieć, jednak nie da się zaprzeczyć media to spore obciążenie naszych wydatków. 

Dlatego też prawie 46 proc. ma problem z terminową wpłatą zobowiązań. Da sporej większości z nas około 2 proc jest to spowodowane opóźnieniem pensji, chorobą czy innymi wydatkami, spłata zobowiązań przeciąga się jeśli tracimy pracę. Oczywiście zapomnienie czy zagubiony rachunek także jest przyczyną braku wpłaty.

Popularne posty