Zagubieni w gąszczu porad


Oszczędzaj, zarabiaj a będzie cię stać na to co chcesz. Zarabianie ok. ale jak poszukać dodatkowego zarobku skoro już o tę jedną pracę było ciężko. Skupiamy się więc na metodach oszczędzania. Istnieją w śród nas osoby, które oszczędzanie opanowali do przesady. Oto kilka sposobów na oszczędności, których raczej nie wcielicie w życie.

Piję tylko herbatę. O wartości wód butelkowanych można pisać prace magisterskie (pewnie kilka już powstało), i na ich podstawie wynika, że tania woda w butelkach jest o trochę lepsza niż ta z kranu. Pragnienie można więc gasić kranówką, ci bardziej ostrożni niech wcześniej oczyszczą ją przez filtr. Oszczędzanie polega na powstrzymywaniu się od zakupu jakichkolwiek napojów gotowych. Pijemy herbatę bądź wodę. Herbata jednak wystarcza nam na długo bo jedną torebkę wykorzystujemy tak długo jak tylko się da, ile herbat potraficie zrobić z jednej torebki? Mistrz oszczędzania zanim ja wyrzuci zrobić nawet 10 porcji.

Brak zasłon i firanek, ten sposób stosuje moja ciotka. Chodź ona zasłania się oszczędnością na praniu, prasowaniu, krochmaleniu (pozostało jej ze starych lat) i oczywiście zakupie firanek, bo jak wiadomo nie są one tanie to muszę przyznać, że ciotka zasłania się oszczędnością a tak naprawdę jest leniem. Ci co nie lubią prać firan, odkurzać czy trzepać dywanów też mogą z nich zrezygnować, ale czy to nie pozorna oszczędność. O ile firany nie chronią okien przed urazami to dywany ma chronić podłogę przed porysowaniem. 
W pomieszczeniu w dywanem milej się przebywa.

Skoro jesteśmy przy oszczędzaniu to w jednym z poradników znalazłam informację o tym jak oszczędzać na odkurzaniu. Zakup odkurzacza bezrowkowego ma się szybko zwrócić, taki sprzęt podwyższa też znacznie komfort pracy. Ci co nie zainwestowali w takie cudo techniki oszczędzają klejąc worki. Tak, paczka pięciu worków do odkurzacza to koszt nawet 30 złotych, wszystko zależy do modelu. Worek należy zmienić nawet gdy nie jest napełniony w całości. Jak wiadomo sprzęt z przepełnionym workiem gorzej pracuje, do zasysania brudów potrzebna jest dodatkowa moc. Wówczas odkurzacz pracuje z pełną mocą ile wówczas pobiera energii możecie obliczyć dzięki kalkulatorowi energii. Sposób oszczędzania jest prosty, nie wyrzucamy worka jeśli jest cały, tak długo wyciągamy z niego śmieci i używamy ponownie aż się nie podrze. 

Przemawiają do was takie sposoby oszczędzania?

Popularne posty