Upały pomogą w oszczędzaniu – jak? Zobacz trzy porady


Nic się nie chce, jest tak duszno, że nie można oddychać, a te komputery to ale grzeją.. Ile wymówek słyszeliście podczas tegorocznych upałów? Prawdą jest, że upały nie służą naszemu sapo poczuci, w nocy nie wiem jak wy, ale ja kręcę się pocę, nie wiem gdzie jestem. Nie ma to nic wspólnego ze spaniem. Cóż mimo to rano trzeba wstać i funkcjonować. Dlatego lato to dobra pora na oszczędności i odchudzanie.

Nie jedz mięsa, mięso jako źródło białka jest niezbędne, ale w takie upalne dni można sobie odpuścić jego nadmierną ilość. Oczywiście rada nie jest adresowana do tych, którzy ciężko pracują, budowlańców, hutników czy drogowców przenoszących ciężkie kostki i krawężniki.  Mięso jest potrzebne, ale postawny na ryby, jeśli już nie możemy obejść się bez wieprzowiny, to zamiast smażenia postawmy na gotowanie. Zapytacie gdzie tu oszczędzanie, ryby drogie, mięso też, jeśli ograniczycie ilość tego produktu to co zwykle zjadaliście na jeden obiad teraz wystarczy na dwa. Całkowite wyeliminowanie tego produktu z diety na jakiś czas także będzie miało dobry wpływ na nasz organizm.

Woda, niezbędny element życia. Oszczędzanie jej to w dzisiejszych czasach priorytet, cóż trudno powiedzieć nad czym bardziej musimy się skoncentrować na przygotowywaniu zapasów wody czy jedzenia. Słyszeliście przecież, że 3-4 lata ma ludzkość na przeżycie po tym jak wyginą pszczoły czy potężny wybuch wulkanu pokryje Ziemię kurzem. Paraliż całkowity, wracając jednak do wody, to chciałam zaoszczędzić i wybrałam opcję bardzo tanią, skoro pracodawca ma zapewniać wodę do picia i może to być kranów, byle była zdatna do picia. Nie kupowałam moje ulubione wody mineralnej, postawiłam na przegotowaną kranówę, po kilku łykach okazało się, że jednak nie dam rady pić takiej wody i przeszłam na herbatę. Co woda ma z odchudzaniem, przecież diety w większości mówią, że trzeba się jej wyzbyć z organizmu, tak ale bez wody ani nie zaoszczędzimy ani nie schudniemy. Picie dużej ilości płynów sprawia, że nie czujemy się głodni, a to dobry patent na to by zrezygnować z dodatkowych kalorii. Postaw więc na świeżo wyciskane soki, albo mielonego arbuza czy ananasa.

Dieta warzywna, warzywa latem są łatwo dostępne. Ogórki mają niewiele kalorii a ich cena za kilogram nie jest wyższa niż 3 złote. Nie sugeruję tu by napchać się ogórkami ale, zamiast mięsa postawcie na warzywa. Im ich będzie w nowym menu tym szybciej wyeliminujemy nadmiar mięsa.

Oczywiście nie zapominamy o tradycyjnych zasadach robieniu zakupów, mianowicie nigdy na pusty żołądek, zawsze z lista zakupów. Gdy produkt jest tani nie przesadzajmy z jego ilością, niezagospodarowany może szybko się popsuć i nici z oszczędności. Pamiętaj o paragonie bez niego nie zareklamujesz towarów, masz na to 3 dni jeśli chodzi o towary paczkowane i 3 dni w stosunku to towarów pakowanych luzem. 

Popularne posty