Remont czy wakacje


Znacie ten kawał o tym, że Polacy nawet na wakacjach pracują bo remontują mieszkanie, a inne nacje wypoczywają na leżakach? Otóż my mamy wpisane w krwi, że należy zachowywać czystość w domach, podążać za trendami i malować dom prawie co dwa lata.

Jeśli popsuje się coś większego jak ogrzewanie czy kanalizacja myślimy o remoncie, skoro remontujemy jedno pomieszczenie to dlaczego nie zacząć remontować kolejnych i rodzi się pomysł na remont. Ci co mogą pozwolić sobie i na remont i wakacje bo albo oszczędzali na oba wydatki albo nie muszą szczypać się z wydawaniem grosza ogarną finansowo jedno i drugie. 

Dla tych co maja dylemat co wybrać przygotowałam małe zestawienie zalet i wad każdego rozwiązania. Dodam, że mi bardziej zależałoby na wakacjach więc dlatego mogę bardziej optować za tą wersją. 

Remont, jeśli zaczniesz musisz skończyć, jeśli do końca nie ustaliłeś co konkretnie masz do wykonania czy jest to malowanie, tapetowanie, czy wymiana całej instalacji to licz się z dodatkowymi kosztami. Oczywiście wybór jest prosty jeśli przez dwa tygodnie masz byczyć się na piasku a po powrocie do domu nie mieć bieżącej wody, ogrzewania czy patrzeć coraz większe grzyby w rogach. Jednak kto co lubi, remont to nie tylko zakup materiałów ale i narzędzi jeśli chcemy sami go wykonywać. Praca fachowca nie jest tania, dlatego zwykle remont wykonujemy sami a maszyny, zakupione packi i młotki widoczne są wszędzie, chyba, że posiadamy garaż. 

Wczasy, wspomnienia, zdjęcia i otwarty umysł tyle pozostanie. Jesteś osobą, która potrafi się wyluzować i zapomnieć o Sajgonie jaki czeka na ciebie w domu, do wczasy będą dobrze wykorzystanym czasem. Jeśli jednak nie potrafisz wyluzować i zapomnieć o czekającym natłoku obowiązków urlop nie jest dla ciebie. 

Kalkulacja ekonomiczna musi pojawić się w dokonywaniu wyboru, ale do niej dodane musi być jeszcze nasze odczucie, bez czego nie możemy funkcjonować, co poprawi nam humor i sprawi, że będziemy mieć lepsze samopoczucie. W domu jesteśmy prawie 365 dni a wczasy szybko się kończą. 

Oczywiście jeśli zdecydujecie się na remont to nie zapomnijcie o tym by dołożyć wszelkich starań co do tego by skupić się na oszczędnych technologiach. Nowoczesne baterie spieniające wodę dają wrażenie, że leci jej więcej, może wraz z remontem pokoju kupimy nowy telewizor nich będzie oznaczony wysoką klasą elektroenergetyczną. Przy okazji dowiedzmy się ile kosztuje nas kwh czy abonament telewizyjny. Jeśli już coś reorganizujemy niech będzie to zmiana na lepsze.

Popularne posty