Oszczędzajmy wodę, oszczędzajmy energię

Oszczędzanie pieniędzy to nie jedyny podwód dla, którego powinniśmy zacząć zakręcać kran czy zainwestować w zmywarkę. Dziś po raz kolejny mam dla was porady o tym jak oszczędzać by zaoszczędzić ale też zatroszczyć się o środowisko. Jak zabrać się do ustalenia gdzie następuje wyciek wody, jakie zachowania pomogą nam w tym.

Po pierwsze obserwujmy licznik, nie da nam to zbyt wiele jeśli chodzi o obserwację licznika energii, bowiem lodówka czy zamrażarka jest uruchomiona cały czas. Z wodą jest inaczej, krany są większość czasu zakręcone dlatego możemy obserwować licznik, jeśli w ciągu kilku godzin stan licznika zmieni się pomimo tego, że nie było nikogo w domu bądź pewien, instalacja jest nieszczelna. 

Perlator już dobrze znacie, to urządzenie nie zasysa powietrze, przez co wydaje nam się, że strumień wody jest większy i nie odkręcamy go bardziej, przez co oszczędzamy.

Zakręcaj kran - czy tu potrzebny jest jakiś komentarz? Chyba nie, to dlaczego o tym zapominamy?

Zmieniasz wystrój łazienki, zainwestuj w kran na fotokomórkę, wówczas podczas mycia zębów czy golenia nie będzie niepotrzebnie wylewał wody, czyli oszczędzasz nawet nie myśląc.

Remont to też dobry sposób by łazienkę przerobić tak aby woda z mycia rąk trafiała do spłuczki i była ponownie wykorzystana.

Popularne posty