Kredytowy problem

Zgłoszę to, pójdę na policję albo do sądu, jakie groźby znacie, może często sami w stosunku do kogoś ich używaliście? Nie raz tak bywa kiedy ktoś, usłyszymy coś co nas ni zadowala np. zgłaszając reklamę usługi. Dziś jednak o bankach, i trochę o kredytach.

Nie znam kalkulatora pożyczek pozabankowych, kalkulator kredytów czy lokat wyskoczy na co drugiej witrynie poświęconej bankowości. Dlaczego trudno zbudować taki mechanizm? A no odpowiedź jest prosta, pożyczki pozabankowe nie są regulowane umowami, nad którymi nadzór ma KNF tylko prawo cywilne 
i sąd. 

Niebezpieczeństwo w pożyczce, która ma zazwyczaj takie sam procent jak w banku kryje się w RRSO czyli w rocznej rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, najwięcej tracimy kiedy dojdzie do wysłania wezwania do zapłaty, możemy być pewni, że nie będzie to mała kwota. 

Rynek jest bogaty w oferty kredytowe, kuszą ogłoszeniami typu, u nas pożyczka bez BIK, czy ratami, których okres spłaty może wynosić nawet 30 lat. Oczywiście nawet para banki ustalają jakieś limity czy to finansowe, bez udokumentowania dochodu nie można pożyczyć więcej jak ustaloną kwotę, czasem obowiązuje też decymel wieku. 

Tym co mają nóż na gardle polecam zaciągnięcie kredytu u rodziny a nie w para banku, nawet jeśli na każdych urodzinach będą wam to wypominać to lepiej znieść to jak wizytę komornika

Popularne posty