ASTORIA w centrum Warszawy

Dlaczego piszę o nowym projekcie spółki STRABAG Real Estate GmbH gdyż, stawia ona w Warszawie nowy budynek handlowo-biurowy. Co w nim godnego uwagi? Budynek ma być energooszczędny.

ASTORIA  ma mieć powierzchnię 28.000 mkw. powstanie w samym sercu stolicy, pomiędzy centrum biznesowym a Starym Miastem.
Potencjał grzewczy ma umożliwiać technologia termo aktywna. Ciepło w upalne dni będzie dawał sam budynek gdyż betonowe płyty będą mogły je gromadzić i oddawać np. do umieszczonych w nich rurach tak by z kranu popłynęła ciepła woda.   
W budynkach tego typu użytkowanych prawie przez całą dobę potrzebne jest aby jak najlepiej zagospodarować ciepło jakie dostarcza słońce. Technologia CCT wykorzystywana jest kiedy występuje na zapotrzebowanie ciepła, jak i chłodu, czyli przeważnie w budynkach biurowych i administracyjnych
Natężenie ludzi, oświetlenie i w oszklone elementy miesiącach letnich może dojść do obciążenia cieplnego. To wszystko nastręcza dużych kosztów klimatyzacji a jak wiadomo ta to nawet 30% kosztów energii elektrycznej niezależnie od ceny kwh
Jak wynika z analiz technologii CCT w budynku może zapewnić nawet 20-krotnie niższe użycie energii i od 40-70% mniejsze koszty eksploatacyjne względem tradycyjnych systemów chłodzenia, co poprawi komfort pracy użytkowników budynku. Nowoczesne rozwiązania ta nieruchomość będzie posiadała najnowszej generacji wyposażenie oraz zmienną i wydajną koncepcję biurową, umożliwiającą odwiedzającym różnorodne sposoby wykorzystania powierzchni, zarówno w układzie pojedynczych, jak i łączonych pomieszczeń biurowych. 

Popularne posty