Z czego żyje ten kraj?

Pieniądze nas podatników są marnotrawione – truizm? Większość z nas się z tym zgodzi. Odda państwu pieniądze w formie podatków, których jest nawet 80% nie są wydatkowane w sposób racjonalny. Jaki tego przykład, można się dwoić i troić ale niczym nie zatuszujemy bolesnej prawdy.

Na pierwszy ogień szpitale, nikomu nie trzeba przypominać, tych scen jak z horroru z początku roku, Kolejki, pakiet onkologiczny, rozlegle reklamowany w mediach (oczywiście płatnych). Sama ilustracja jaka powstała z tytułu reklamy pochłonęła około 60 tysięcy, a Polacy i tak nie wiedzą o co w tych chodzi. Jasne działa strona, można poczytać ale to i tak nie odda działania tej instytucji w praktyce. Działanie polskiej służby zdrowia można opisać wieloma kawałami. Nikogo w potrzebie jednak nie śmieszy poszła baba do lekarza…

Kolejny wyciek pieniędzy dotyczy pomocy biednym ludziom, którzy zaufali para bankom. I tak z naszych podatków cała afera będzie pokryta z naszych podatków. Człowiek, który swoimi zdolnościami, sprytem, manipulacją, knowaniem. Ci biedni ludzie, którzy zostali oszukani nie są wcale tacy biedni, bo skoro stać ich było aby zainwestować po kilkaset tysięcy. Myślę, że zgubiła ich zachłanność, pokuszono ich łatwym zyskiem i w efekcie zostali oszukani.  

Abonament, telewizja publiczna ma dość zysków z reklam i produktów lokowanych aby stać ją było na premie, premie i luksusowe samochody dla tych co te premie otrzymują. Teraz telewizja płaci kary za to, że za dużo w niej reklam, a produkty lokowane są umieszczane w każdej scenie. A i tak mało, straszą nas komornikiem za nieopłacony abonament.


Zaciągnęłam kredyt studencki może państwo go za mnie spłaci, skoro może płacić zobowiązania za innych? Płace kominowe, które zawyżają nam średnią krajową też powinny podlegać redukcji. Jakiś czas temu słyszałam jak jakiś górnik się wypowiadał, że wszyscy uskładają te 2 miliony na odprawę dla prezesa. Tylko by odszedł. Kto dostaje dwa miliony odprawy? I to jeszcze jak odchodzi zniesławiony tak bardzo go cenią?

Apeluję, namawiam, proszę zażądajmy zmian, tylko czy nowa włada może nam zagwarantować poprawę, czy poprawi się służba zdrowia, górnictwo? Urzędnicy będą przykładać się do pracy, a policja nie będzie tylko zbiorem akt i nie do końca prawdziwych zeznań świadków.

Popularne posty