Ustal kto zjada najwięcej

Nie chodzi mi o to by ograniczyć jednemu z domowników racje żywnościową ale ustalić, które z urządzeń znajdujących się w naszym domu pożera najwięcej prądu. Wiem zazwyczaj jest to lodówka, zatem już czas zobaczyć kiedy była odmrażana, gruntownie wysprzątana i popracować trochę aby pożerała mniej.
Dalej w rankingu jest oświetlenie jednak to nie jest temat na dziś. Zatem co nam pozostaje? Całą litania sprzętów. Zacznijmy od telewizora. Moim zdaniem jest to pożeracz, generator wydatków. Nie będę się po raz kolejny rozpisywać o tym, żebyście przestali płacić za pakiety programowe, bo to wasza sprawa, ale dla dobra wszystkich wyłączajcie telewizor jak słuchacie radia i odwrotnie. W Święta zauważyłam, że kiedy mój tato opuszcza kuchnię nie wyłącza radia,. Idzie włącza telewizor mówi, że nie ma nic i wraca do kuchni. Cały czas o czymś rozmawia z mamą ale radio i tv musi grać. Dodam, że oba odbiorniki są nastawione na dużą głośność. Oglądając tv słychać radio, a nie prościej jedno wyłączyć?
Przypuszczam, że tak nie dzieje się tylko w moim domu, podczas odwiedzin u ciotki było to samo. Chodź wuja spał telewizor był włączony, i w pokoju i w kuchni, bo jak ciotka zmywa coś musi jej grać. Przecież gra w pokoju ale to jakieś tam wujka programy.

Telewizor w zależności od modelu może pociacha nawet 100 W, więc po co marnować takie ilości energii i za nią płacić? Kalkulator energii elektrycznej powiem wam ile jesteście stratni korzystając z dwóch urządzeń zamiast jednego, a w niektórych przypadkach można w ogóle z tego zrezygnować. Jeśli już otworzą się wam oczy zobaczcie jak jeszcze można obniżyć ceny prądu, w tym także pomoże wam kalkulator cen prądu.
Musicie więc zidentyfikować pożeracza i walczyć z swoimi złymi nawykami, nie wiem przecież jakie będą koszty energii w 2015 roku, może spotka nas podwyżka a tego przecież nie chcemy.


Popularne posty