Kawa

Napój, który daje nam nie tylko kopa by dalej działać ale może posłużyć także do innych celów. To fusy kawowe mają wiele zastosowań, a sam wywar kawowy to produkt nie tylko spożywczy.
Zawinięte w gazę czy delikatną ściereczkę wyszorują nam garnki.
Po kuchennych rewolucja z czosnkiem, cebulą bądź pracy z nieprzyjemnymi środkami, które pozostawiają nieprzyjemny zapach wystarczy umyć dłonie wcierając w nie fusy z kawy.
Peeling & maseczka – drobno zmielone ziarna mieszamy z kremem, oliwą z oliwek czy i innym nawilżającym produktem. Tak przygotowaną papkę można wykorzystać jako peeling. Kawa z jogurtem czy kremem dobra jest jako maseczka. Dodatkowo wywar z kawy i jej fusy regularnie stosowane przyciemnią kolor włosów, dodatkowo nadając im blasku.
Lubisz mieszać smaki, kostki lodu z kawy nie tylko ładnie wyglądają, ale nadadzą też dodatkowego smaku.
Bogaty w azot wspomoże wzrost roślin, jednak należy wsypać fusy z umiarem i najlepiej delikatnie zmieszać z ziemią aby nadmiar tego „nawozu” nie pleśniał. Niestety nie wszystkie kwiaty ucieszą się z takiej pielęgnacji, stosuj tylko do roślin, które lubą kwaśne podłoże.
To, że wywar z kawy odnowi nasze drewniane meble już wam pisałam, jednak nie szkodzi wspomnieć o tym jeszcze raz.
Proszek do pieczenia, soda oczyszczona niwelują zapachy zagnieżdżone w obuwiu, gdyby dodatkowo zmieszać je z kawą nie tylko pozbędziemy się zapachu ale także zyskamy nowy aromat. Taki pochłaniacz sprawdzi się też w lodówce.
Nie wiesz skąd ale po mieszkaniu paradują mrówki, posyp miejsca, w których się pojawiają kawą, owady nie znoszą tego zapachu.
Masz dusze artysty, zobacz jakie cuda można zrobić z plam po kawie.
Wylewane do zlewu nie zapychają go, to fusy herbaciane robią wielką szkodę, kawowe przeczyszczą odpływ. 
Wybierz swój zestaw na http://www.tommycafe.pl/

Popularne posty