Nie ma końca

A no czego – sprzątania! Przed Świętami i po Świętach, jeśli jeszcze organizowaliście imprezę to już koniecznie musicie posprzątać. Kilka cennych rad jak to zrobić tanio i bezstresowo. Zaczynamy!

Odrapane meble – mocny wywar z kawy bądź herbaty pomoże, wetrzyj go w meble i zapomnij o rysach. Niektóre gatunki są wybredne i napoje nie pomogą ale z pomocą przyjdzie owoc orzecha włoskiego. Ciemne meble niekoniecznie drewniane można uratować kredka do oczu, albo czarną/ brązową pastą do butów. Dobrą alternatywą jest też jodyna z alkoholem, sprawdzi się na meblach klonowych.

Cebula, dobra przyprawa, jednak jej zapach nie każdemu odpowiada. Sprawdza się jednak jako myjka do szyb, uwaga szyb, nie okien nowych z tworzywa sztucznego. Przekrojoną cebulą należy wetrzeć w szybę a następnie sok zetrzeć gazetą. Nic trudnego, nie ma smug a zapachy też znikną. Czerwoną cebulą wyczyścisz też metalowe powierzchnie, które będą błyszczeć się jak nowe.

Ktoś rzucił pety na wasz dywan o zgrozo, nie życzę nikomu dziur w dywanie. Jeszcze pstrokaty dywan jakoś można zamaskować ale gładki. Zatem klej dobry. Tu uwaga, byśmy się dobrze zrozumieli należy delikatnie nożyczkami ściąć trochę kłaczków z dywanu, tak by nie zrobić dziury ale też tak by nasza ścina wystarczyła na zatkanie wypalonej powierzchni. Wypaloną dziurę sparujemy klejem i posypujemy ścinkami, czekamy aż wyschnie. Tak reperowany dywan lepiej się prezentuje niż wypalony.

Plamy na dywanie wyczyścisz mieszając sodę oczyszczoną z pastą do zębów, mieszankę wetrzyj w plamę, pozostaw i po kilku godzinach odkurz.


Tłuste plamy po smarze usuniesz wcierając w nie kredę tablicową. Działa ona jak pochłaniacz, wystarczy tylko odczekać.  

Popularne posty