Kolejne oszczędne porady

Zimą może lepiej z roweru przesiąść się na tramwaj bądź bus, jednak wiosną lepiej dla zdrowia i budżety znowu odkurzyć pojazd.
Wypożyczać, wymieniać kupować we dwoje, książki, gry... w sumie głównie w tym punkcie chodzi o rozrywkę jednak można też wypożyczać sobie ubrania.
Prowadzimy systematycznie budżet domowy, nie ma wykrętów. Nikt nie jest w stanie zapamiętać każdego wydatku, potem okazuje się, że na koncie brakuje bo zapomnieliśmy, że zapłaciliśmy za benzynę kartą.
Odnośnie kart i kont bankowych pamiętacie narzędzie, które zaokrągla nasze wydatki i przelewa pieniądze na osobne konto? Warto sobie przypomnieć tę wiedzę.
Nie wyrzucaj pojemników czy plastikowych kubełków, tylko umyj jej dokładnie przydają się kiedy będziesz chciał/a zamrozić nadmiar ugotowanego jedzenia.
Zobaczy czy inny operator sieci bądź dostawca prądu nie nie ma dla ciebie lepszej, tańszej oferty, energiadirect.pl-porównywarka cen energii
Racjonalnie korzystaj z małego agd, nie susz długo włosów, sprawnie używaj żelazka, mikrofala zamiast piekarnika, odłączaj sprzęty od zasilania jeśli długo z nich nie korzystasz.
Zobacz jakie programy mają twoje urządzenia, wówczas ograniczysz czas prania, bądź zmywania i co za tym idzie pobór energii.
Dbaj o ciepło w mieszkaniu, uszczelki, krótkie częste wietrzenie, zaklej niepotrzebne kratki wentylacyjne jeśli nadmiernie wychładzają pomieszczenie. Pamiętaj o prawidłowej eksploatacji piecyków, CO czy innych systemów ogrzewania.
Woda, już zimą pomyśl nad zbiornikami do wody deszczowej. Wiosną i latem nie zużyjesz jej w nadmiarze jeśli będziesz oszczędnie gospodarował deszczówką. Zaopatrz się w perlator, bądź automatyczny korek, który monitoruje czas brania prysznicu.


Popularne posty