Drugie zastosowanie produktów spożywczych

Cola, napoje gazowane, ocet, soda oczyszczona, proszek do prania, ten ostatni produkt nie jest spożywka ale skutecznie wyczyści toaletę. Zapchany syfon też nie będzie miała szans z tymi produktami.

Wystarczy w odpływie zlewu umieścić kilka mentosów, cukierki upchajcie głęboko im bliżej zatoru tym lepiej. Następnie do zlewu wlewamy cole i szybko zatykamy korkiem odpływ i inne otwory. Bąbelki coli po zetknięciu z chropowatą powierzchnią mentosów działają jak myjka ciśnieniowa i wypychają zator z odpływu. Rozwiązanie skuteczne i tanie, można stosować prewencyjne raz na jakiś czas zaaplikować i nie martwić się zapchanym odpływem. Szczegóły zobacz na filmiku: 


Ocet nim wypolerujemy kafelki, zlew, tak samo sodą. Proszek do prania pozostawiony z na noc skutecznie wyczyści muszlę. Jednak najlepszy jest na fugi. Papka z proszku z odrobiną sody sprawi, że łazienka będzie wyglądać jak nowa.

Zapachy z toalety zniwelujemy podgrzewając cytrynę czy pomarańczę, wiem brzmi nietypowo, ale wystarczy w podgrzewaczu umieścić wybrany owoc i podpalić kadzidełko. Zapach każdego zadziwi a jest ekologiczny i niedrogi. 

Popularne posty