Podsumowanie roku

Co prawda rok się jeszcze nie kończy ale zawsze można sprawdzić brzuszek świnki skarbonki i zobaczyć czy uzbierało się na wymarzony prezent pod choinkę. Długo szukać by osoby, która powiedziałaby, że nie lubi dostawać prezentów, kupowanie ich ma z pewnością więcej przeciwników.

Zaradni pewnie przygotowali już prezenty bo obkupić całą rodzinę i znajomych w jednej miesiąc jest trudno. Kupując coś wcześniej nie nadwyrężamy naszego budżetu. Może takie rozwiązanie jest dobre dla naszego portfela ale nie koniecznie dla obdarowanego, który dostanie sweterek z letniej wyprzedaży i nie może go zwrócić. Tak to co dobre dla nas nie zawsze jest dobre dla innych, dobrym rozwiązaniem jest podarunek kardy aby nasz obdarowany sam kupił sobie co chce. Tu jednak pojawia się problem bo na kartę potrzeba wpłacić gotówkę, pojawia się kłopot ile? A to za mało, a to za dużo a to taka nie równa kwota i w efekcie w ramach oszczędności kupujemy szalik.

Dobrym rozwiązaniem wysłać kartę, nie zrujnuje nas to, życzenia zawsze są mile widziana a w treści można adresata powiadomić o tym, że prezentu nie dostanie. To trochę nieeleganckie, ale powiadamiamy go po to by uwolnić go od wydatku jakim jest zakup prezentu dla nas. Ktoś powiedziałby, że nietaktowne, nieeleganckie, ale skoro oszczędzamy to robimy coś dla siebie, czasem odłożymy kilka set złotych, czasem więcej wszystko zależy do tego z czego zrezygnujemy i w jaki sposób, oczywiście także od naszych dochodów.

Jeśli nie macie sumienia, bo święta są raz w roku i koniecznie trzeba obdarować się podarkiem, to zróbmy coś samodzielnie. Obrazek, wyklejanka, nie będzie miał problemu ten co umie haftować czy robić na drutach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę inspiracje ręczne, własnoręczne przygotowane a z pewnością trafi się coś co zaowocuje pomysłem na prezent.  

Popularne posty