5 porad na oszczędzanie

Dziś zupełnie nowe porady, który mam nadzieję pomogą nie tylko wam ale także mnie dojść do celu.
Pierwsza z nich to, pamiętaj o sobie. W pierwszej kolejności płać sobie, nie chodzi tu o kupowanie nowych, drogich rzeczy ale o comiesięczną wpłatę na konto oszczędnościowe. Jeśli go nie macie wielki czas by je założyć.
Kolejna rzecz to spłata zadłużeń i bieżących rachunków, im szybciej to zrobimy tym lepiej. Nikt nie chce mieć na głowie komornika a zwlekanie z zapłata może się tak zakończyć.
Zapisuje duże wydatki, wówczas nie zapomnisz na co straciłeś pieniądze. Zrezygnuj z dużych wydatków, wiem to dwuznaczne ale już nie raz pisałam na ten temat jeśli coś jest nam nie potrzebne to albo z tego zrezygnujmy albo kupmy tańszą wersję.
Zrezygnuj z debetu na koncie, możesz się zadłużyć płacąc kartą? Z pewnością prędzej czy później to się stanie a spłata takiego zadłużenia nie jest miła, w dodatku bardzo boli jeśli o niej zapomnieliśmy.
Nie odnawiaj karnetu na siłownię, kurs taneczny czy inny kurs jeśli z tego nie korzystasz. Nawet jeśli w twojej firmie wprowadzili kartę benefit, to i tak musisz do nie dopłacić, wiadomo, że nie tyle bo część pokrywa pracodawca ale zawsze to są jakieś pieniądze.
Pamiętaj o dyscyplinie, nie folguj sobie zbyt często :)

Popularne posty