Tanie odchudzanie

Ci co usilnie próbują zrzucić parę kilogramów wiedzą ile wyrzeczeń potrzeba, aby osiągnąć cel. Ciągłe pokusy, reklamy, święta, imprezy, kusi nawet plasterek sera. Zbliża się zima czy to dobry czas na odchudzanie, nie wiem. Jednak smukła sylwetka nigdy nie wychodzi z mody, niedługo sylwester po nim karnawał, warto więc zwrócić uwagę nie tyle drogim strojem (bo przecież oszczędzamy) ale nową sylwetką. Wpadło mi do głowy kilka pomysłów na tanie odchudzanie, więc podzielę kilkoma z nich.

Nie potrafisz się zmotywować znajdź przyjaciela, wiem że to trudne, ale wzajemna motywacja jest ważna a nic nie kosztuje. Nie kupuj drogich sprzętów zamiast narzędzi do rozciągania wspomóż się starym szalikiem lub skakanką. Odważniki bez trudu zastąpisz butelkami z wodą.
Nie wiesz jakie ćwiczenia wykonywać, zobacz w sieci bez trudu znajdziesz miesięczny plan ćwiczeń, a nawet filmy video, na darmowych stronach. Odpadną więc koszty personalnego trenera czy zakupu płyt dvd z ćwiczeniami.


W odchudzaniu ważna jest też dieta, jednak zniechęcam do głodówki i różnego typu suplementów, są one szkodliwe i bardzo drogie. Bywają też zdradliwe zwłaszcza te z niepewnego źródła, o tym można przeczytać  w sieci. 

Pomimo zastosowania powyższych punktów, nadal nie widzisz ani celu, ale myślisz, że nie przybliżą Cię one do celu, nie zniechęcaj się, w odchudzaniu tak jak w oszczędzaniu liczy się każde nawet najmniejsze działanie, nawet małe drgnięcie wagi. Dlatego nie warto się zniechęcać, tylko spróbować. Ponoć dwie godziny ruchu w tygodniu dają efekty, a spacer nic nie kosztuje nie ciągnie cie też do przekąsek tak jak podczas oglądania telewizora. Nic tylko spacerować i oszczędzać.

Popularne posty