Ryzyko

Ile razy zastanawialiście się nad tym aby zrobić coś innego? Pewnie codziennie myśli te dopadają zwłaszcza tych, którzy są niezadowoleni z sytuacji w jakieś się znaleźli. Czy ryzyko warto podejmować? Tak, jednak to swego rodzaju hazard więc nie polecam ryzykować codziennie i w każdej sytuacji, chyba, że ktoś ma taką pracę.
Do czego zmierzam, oszczędzając też ryzykujemy. W jaki sposób, ano jeśli chcąc zarobić dodatkowy groszy, który chcę odłożyć wynajmuję pokój osobie z ogłoszenia - ryzykuję. Ci co chcą kupić tańsze auto z giełd samochodowych, zaciągający kredyt, a nawet lokaty zwłaszcza po tej aferze gdzie nie informowano w pełni klienta o tym co podpisuje też ryzykują. 
Zatem ryzykujemy aby zyskać korzyści. Przykładowo zmiana sprzedawcy energii ma przysporzyć nam korzyści, zmieniamy firmę sprzedażową aby uzyskać niższą cenę za prąd. Nie ma się czego obawiać jeśli znamy proces zmiany sprzedawcy prądu, czy już sprzedawcę zmienialiśmy. Jednak ci, którzy mają obawy niech skorzystają z poradników jakie pojawiają się w sieci czy narzędzi jakie oferują bezstronne podmioty. Bez ryzyka nie ma zysków. Warto więc poświęcić chwilę i podjąć takie kroki aby ryzyko zostało zminimalizowane.
Pisałam już o poradnikach i narzędziach, ale możecie także zapytać znajomych, którzy dokonali zmiany sprzedawcy, założyli lokatę w danym banku czy dokonali zakupu na odległość. Istnieją fora internetowe z opiniami gdzie można zasięgnąć informacji. Najlepszym wyjściem jest przecież dowiadywanie się u źródła. Sama stosuję ten sposób po prostu dzwonię czy pisze mail i oczekuję informacji. Wracając do tematu zmiany sprzedawcy energii, porównania ofert jakich dokonuję trudniące się tym podmioty są darmowe i niezobowiązujące, zatem nie ma się czego bać. Do czasu kiedy czegoś nie podpiszemy możemy pytać, porównywać, analizować do woli.

Popularne posty