Oszukane gratisy

Na pewno nie raz widzieliście, że producenci reklamują jakiś produkt a w reklamie podają, że drugi dostaniecie gratis. Żaden gratis, produkt z gratisem jest droższy, może nie dwukrotnie, ale droższy. Przestrzegam zwłaszcza przed zakupem kawy czy herbaty z kubkiem firmowym. Paczka wygląda ładnie, kubek dostojnie wygląda z kartonu, dodatkowo kusi napis kubek gratis. Kawa tej marki kosztuje 21,50 a z kubkiem 32, 99, więc jak większość blogerów i użytkowników pytam gdzie jest gratis? Te same zabiegi, stosują firmy kosmetyczne, choć te rzadziej każą płacić za gratis, raczej wiedzą co to słowo oznacza, to jednak trzeba uważać. 
Taka sama metoda działania jest stosowana w przypadku kup dwa zapłać za jeden, czasem ta jedna doklejona do opakowania sztuka kosztuje od złotówki do pięciu. Prawda, lepiej kupić coś w oszukanym gratisie czy nie do końca szczerej ofercie 2 w cenie jeden, niż w normalnej cenie, bo to przeraża nie mniej jednak za darmo to za darmo. Jak widać za darmo umarło a szkoda.
Z oszczędzaniem ma to tyle wspólnego, że chcesz kupić coś i otrzymać coś za, co nie musisz płacić. Tylko tyle, swoją drogą producenci proszków i chemii, którzy reklamują się w telewizji, że teraz przy zakupie większa butelka, 30% gratis. Jest pewna firma sprzedająca soki, na opakowaniu ciągle widnieje napis litr gratis, szkoda, że ów sok ceną z gratisem nie różni się wiele od tych, które tego gratisu nie posiadają.

Na zakończenie dodam, że tego typu wpisów jest wiele, widocznie nie tylko mnie to zdenerwowało.

Popularne posty