Czy warto inwestować w książki?

Pamiętacie czasy kiedy pani nauczycielka zwracała wam uwagę, aby owijać książki bo się niszczą. Jeśli wyrywają się kartki należy je posklejać, po prostu o książki należy dbać. Nie trudno dbać o coś co jest nasze i ma nam posłużyć a zwłaszcza mamy się z tego uczyć. Tu coś podkreślić tu zakreślić przykleić kolorową karteczkę aby wiedzieć, na której stronie znajduje się dana informacja. W efekcie czego książki niszczą się, ale lepiej czerpać z niej wiedzę i trochę ubrudzić niż jak ma leżeć na regale i nie znać jej tytułu. Może więc zainwestować w tablet albo czytnik e-booków. Urządzenie tego typu kosztuje około 2000 tysięcy do tego dochodzi cena e-booka, a tu bywa różnie od 10 złotych wzwyż. Nie możemy co prawda kolorować i zakreślać tekstu ale na dłuższą metę może okazać się taniej. Wszak na studiach nie korzysta się z jednej książki, a nawet jeśli wymagana jest jedna to okazuje się ona nie zbyt przydatna gdyż jest trudna w przyswojeniu, więc trzeba zakupić nową. Czy są inne zalety elektronicznych wynalazków?

  • Tablet bez problemu zmieści się w torebce a s książkami, które mają po 600 stron rożnie bywa, wszystko zależy od torebki.
  • Czytanie z ekranu jest wygodne nie musimy przewracać storno, czy trzymać ciężkiej książki, jednak długotrwałe patrzenie w ekran wykańcza wzrok.
  • Nowoczesne narzędzia edytorskie radzą sobie z wieloma formatami, więc nieważne jaki e-book dostaniemy chodź te najczęściej są w pliku pdf. Osoby ze słabym wzrokiem mogą dostosować wielkość liter czy barwy.
  • Tablety czy iPody mają świecący ekran co utrudnia czytanie ze względu na odbijanie się światła.
  • Czytnik służy jedynie do czytania, niektóre egzemplarze posiadają odtwarzacz MP3, przeglądarkę internetową nawet z internetem do 3G.
  • Opinie są różne dużo zależy od stanu pliku, jeśli będzie to wersja darmowa albo piracka nie będziemy zadowoleni z jakości widzianej na ekranie.
http://www.empik.com/ebooki
Zakupione e-book zabezpieczone są hasłami, co jeśli zakupię książkę następnie chce ją używać i na laptopie i na czytniku? Czy mogę raz zakupioną książkę ponownie poprać, skoro zapłaciłam. Jest wiele wątpliwości, a sieć nie na wszystko zna odpowiedź. Lubię nowoczesne rozwiązania, ale te nie zawsze ułatwią życie na 100%, czasem aby z nich korzystać trzeba się natrudzić bardziej niż jak by się skorzystało ze sprawdzonych metod.  

Popularne posty