Zwiększenie powierzchni użytkowej

Nie, nie zachęcam do wyburzenia ścian, ale to poprzestawiania gratów. Nie jestem maniaczką feng shui ale lubię jak wszystko jest na swoim miejscu , dlatego zabieram się do małego remontu czy przestawiania. Jak powszechnie wiadomo ważne są kolory ścian, ja ich nie zmieniam. Jeśli chcecie możecie to zrobić, każdy woli co innego jedni czują się lepiej w ciemnych inni w jasnych barwach. Pamiętajcie ciemne barwy sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie mniejsze.
Dobrym patentem też są lustra, które powiększają pomieszczenia.
Plakaty czy obrazy również działają w taki sposób. Jeśli na ciemnym tle powiesimy coś jasnego i odwrotnie na jasnym ciemnego.
Fotele, stoliki cała gama wielkich gratów ja dosuwam je jak najbliżej ściany, wiem nie zapewniam cyrkulacji powietrza itd., ale jak ma się mały pokój trzeba sobie jakoś poradzić. Przewracanie
o krzesło czy obijanie o stolik w nocy kiedy wychodzę do łazienki przestało mnie bawić. To właśnie sprawiło, że wszystko co możliwe dosuwam do ściany.
Powierzchnia ważna jest też w szafie, więc stare nieużywanie ubrania do worka, podarte, poplamione, które nie przydadzą się do remontów niech wylądują w koszu. Będzie miejsce na nowe, a co ważniejsze wszystko się zmieści i bez problemu odnajdziemy to czego szukamy. Nim nie zabierzemy się za porządki nie zdajemy sobie sprawy ile ubrań zalega nam w szafie.

Temat porządków nigdy się nie kończy, zakończymy jedno nim się obejrzymy mamy zagracone
w drugim pomieszczeniu. Tutaj przydaje się organizacja i skrupulatność więc poprzez prace domowe warto je ćwiczyć.  

Popularne posty