Zmiana sprzedawcy energii

Jednym co mnie odstrasza to formalności, jednak wszystko załatwiają pośrednicy. Jednak to nie zwalnia nas z zapoznania się z umową. Oszczędności z tego tytułu są bardzo kuszące. Po zmianie nie wymagana jest zmiana kabli czy licznika. Nie ma też opląt za aktywację. Jeśli nie wiesz gdzie szukać sprzedawców energii elenktycznej to zapoznaj się ze stroną porównywarka ofert prądu. Istnieje wiele takich narzędzi jednak informacje tam podawane nie zawsze są aktualne.
Pierwsza zmiana sprzedawcy trwa około 30 dni, kolejne już tylko 14. Szukając ofert w internecie można natknąć się na wiele przeróżnych nie zawsze spełniając nasze oczekiwania. Ostatnio znalazłam ofertę firmy, która proponuje wszelkie formalności załatwić przez internet. Po wprowadzeniu danych takich jak nr licznika, załączeniu skanu dowodu i faktury, otrzymamy porównanie ile zaoszczędzimy korzystając z nowej oferty. Niestety firma ta nie jest dystrybutorem więc czeka nas oczywiście tych, którzy się zdecydują dopłata za zamontowanie specjalnego licznika. Ponoć mają nastąpić zmiany w prawie i mamy otrzymywać jedną zbiorczą fakturę nawet kiedy sprzedawca nie będzie świadczył usług dystrybucyjnych. Ciekawe, na ten moment usługi te muszą być liczone osobno, chyba, że podpiszemy umowę kompleksową.

Pamiętajmy, że umowy podpisane na odległość można bez problemy w ciągu 10 dni wypowiedzieć i to bez konsekwencji czy kar finansowych.

Popularne posty