Zimno, przygotowania do okresu grzewczego

Sezon grzewczy rozpoczyna się zwykle przed okresem zimowym. Trzeba przyznać, że w tym roku jesień jest łaskawa. Jednak ja boję się, co to będzie zimą, nieszczelne okna, nieocieplone ściany a to wszystko wpływa na skuteczność ogrzewania. Już podkupiłam uszczelki jednak na niewiele może to się zdać. Ważne jest aby przygotować się do zimy Uszczelniamy okna i drzwi, nie tylko uszczelkami ale także starymi zasłonami. Dziwne, może i tak ale Ci, którzy posiadają stare, drewniane okna skorzystają z tej rady. Mianowicie pomiędzy jednym a drugim oknem należy umieścić kawałek materiału, który zaizoluje przedostawanie się zimnego powietrza.
Uszczelnimy wentylację, wszelkiego rodzaju kratki i wywietrzniki, które latem dostarczają nam ochłody zimą zabierają nam ciepło. Nie zaklejaj jedynie kratek w kuchni czy kotłowni te ze względów bezpieczeństwa niech będą otwarte.
Zmień wystrój pokoju, nie chodzi tu o remont ale jeśli fotel, stół lub krzesło umieszczone są przy grzejniku, wówczas ciepło nie rozchodzi się swobodnie.
Wietrz, zimne powietrze nagrzewa się szybciej.
Należy zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach, z których się nie korzysta.
Jeśli to możliwe przebywajcie w jednym pokoju, im więcej osób tym szybciej zrobi się ciepło, z czasem nawet duszno.

Jest wiele sposobów na oszczędzanie ciepła, najprzyjemniejszym może okazać się przytulanie.

Popularne posty