Zasady efektywnego oszczędzania

Zacznij myśleć co robisz aby nie było tak, że stojąc w korku rozmyślasz jak to nie lubisz prowadzić wozu, ale musisz jechać do pracy, której nie cierpisz aby zarobić na kredyt jaki zaciągnąłeś na ów samochód.
Lokata albo konto, wykup akcje zainwestuj jeśli będziesz trzymać gotówkę w domu narażasz się na niebezpieczeństwo kradzieży. Jeśli odkryje to twoja rodzina albo przyjaciele będą chcieli pożyczyć. Ustaw limit na karcie i koncie do przelewów internetowych, wówczas nie pokusi Cię wydanie więcej.
Zakup energooszczędne sprzęty, bądź używaj tych, które posiadasz w taki sposób aby nie pochłaniały dużo energii.
Rozważ zmianę ubezpieczyciela, dostawcy usług telekomunikacyjnych czy internetowych, zmiana sprzedawcy prądu również może okazać się opłacalna.

Znajdź bank, który pomoże Ci wydać jak najmniej, bądź zarobić, mam na myśli darmowe przelewy, darmową kartę czy wysoko oprocentowany ROR.
Zrezygnuj z używek i luksusu: palisz, przestań, jedno piwo ani się waż, droga gazeta wypożycz książkę.
Korzystaj z darmowych aplikacji czy narzędzi takich jak google mapy zamiast kupować nawigację, przelicz samodzielnie ile spalisz podczas treningu zamiast kupować specjalnie urządzenie. Jest wiele gadżetów, których nie potrzebujesz.
Trzymaj się własnych zasad!

Popularne posty