Porównuj! Zauważ wady jak i zalety, skorzystaj z rady innych

Pamiętacie wpis o oszczędzaniu na prądzie? Pisałam tam o tym, że czajnik o większej mocy jest bardziej oszczędny niż słabszy jego kolega bowiem szybciej zagotuje wodę. Może to i prawda ale w tym obliczeniu pojawia się jeszcze jeden składnik, mianowicie cena za 1kWh. Kto zna cenę jednej kilowatogodziny? Kto ją ustala? Otóż przedsiębiorstwa energetyczne, to ile kosztuje nas prąd dyktują sprzedawcy energii (Prezes URE nie pozwala im na swawole ale to już osobny temat)
Nieważne czy większa będzie moc czy dłuży czas pracy jeśli mamy wysoką cenę a ta jest stała we wszystkich obliczeniach.
Chcąc wiedzieć ile kosztuje nas prąd musimy przeanalizować oferty sprzedażowe poszczególnych sprzedawców energii elektrycznej a tych jest ponoć ponad 300 w naszym kraju. Nie wiem czy potrafiłabym wymienić chociaż 10, bowiem zazwyczaj jesteśmy związani z jednym i myślimy, że tak musi być. Otóż nie!
Wracając do tematu. W internecie spotyka się coraz więcej portali dotyczących energii elenktycznej, kosztów prądu czy porad jak oszczędzać energię. Ja w moich poszukiwaniach natrafiłam na stronę bezpłatnej porównywarki cen energii elektrycznej. Nie warto wybierać produktów w oparciu o markę czy przyzwyczajenie a skoro na rynku działa tylu sprzedawców może zainteresujmy się co inni mają do zaoferowania. Każda oferta ma wady ja i zalety zatem warto posłuchać co mają do powiedzenia doradcy w tej dziedzinie. Jeśli porada jest darmowa dlaczego nie spróbować?
Jeśli nie jesteśmy znawcą tematu warto posłuchać innych, zapewne zwrócą nam uwagę na rzeczy
o których nie mieliśmy pojęcia. Jak wiadomo energia elektryczna nie jest tania, to jedne z tych rachunków których się boimy, przynajmniej ja się go obawiam. Obawiali się go moi rodzice i zapewne dziadkowie chociaż Ci dysponowali tylko jednym telewizorem i jednym odbiornikiem radiowym.

Do dzieła! Zacznijcie działać aby obniżyć swoje rachunki!

Popularne posty