Nauka, jak poprawić swoje wyniki?

Szkoła już dawno już dawno ruszyła, niedługo zaczną się pierwsze wykłady. Ci którym nie powiodło się podczas sesji letniej walczą w „kampanii wrześniowej.” Zatem kilka porad dla tych, co zamierzają poprawić wyniki w nauce, zostać prymusem, zaimponować innym a zwłaszcza sobie samemu.
Warto zacząć od tego, że najważniejsze to systematyczność. Tutaj sprawdzi się przysłowie „co masz zrobić jutro zrób dziś.” Niech nie będzie prawdą stwierdzenie – ile czasu potrzebuje student na napisanie pracy dyplomowej? Odpowiedź x czasu i jedna noc, bowiem wszystko ogania właśnie
w tą jedną noc. Zatem kalendarz z wytycznym i ściśle określonymi zadaniami jak najbardziej się przyda. Systematyczność to też, odrabianie zadań czy przygotowywanie się na zajęcia. Jeśli prowadzący określił czym będzie się zajmował na przyszłych zajęciach warto poczytać o tym wcześniej wtedy będziemy wiedzieli o co pytać o to co było niejasne.
Kolejne rada, którą sama stosuję to to, że warto sięgać do różnych źródeł. Warto od czasu do czasu pojawić się w czytelni, może autor podręcznika polecanego przez wykładowce nie przypaść nam do gustu. W czytelni odnajdziemy takie, który wyłoży nam kawę na ławę i szybciej przyswoimy materiał.
Było o kalendarzu z zadaniami teraz o tablicy z wzorami. W miejscu w którym często przebywasz np. obok komputera czy na tablicy nad komputerem, na szafie, na lustrze warto przykleić kolorowe karteczki z krótkimi notatkami najlepiej wzorami czy datami. Jeśli jesteś wzrokowcem warto w razie potrzeby twoja pamięć zadziała i szybko przypomnisz sobie swoje kolorowe notatki.
Nie bój się prosić o pomoc jeśli czegoś nie rozumiesz podejdź do wykładowcy/nauczyciela oni od tego są. Czasem bywa tak, że możesz pozytywnie się zdziwić, bowiem nauczyciel wytłumaczy Ci to jeszcze raz. Jeśli jednak nie chcesz prosić o pomoc nauczyciela poproś kogoś z grupy.
Najważniejsze jest relaks przed nauką, spacer czy to co naprawdę nas odpręża. Wysiłek fizyczny także dobrze wpływa na przyswajanie wiedzy. Ważny jest też sen, tu Ameryki nie odkryję, że najwięcej wiedzy przyswajamy śpiąc.


Ucząc się nie rezygnujmy z niczego!

Popularne posty