Banki vs studenci

To, że wysiłki podejmowane przez banki, są po to aby przyciągnąć młodych wiemy wszyscy. Wszystko w prostym celu: aby odnowić swoją działalność i zyskać.


W tym celu poszukiwania pierwszego konta zaczynają się coraz wcześniej, nawet jeśli początkowo nie dotyczą wszystkich produktów, to na samej bazie danych banki mogą sporo zarobić. Specjaliści bankowości detalicznej w Accenture Francji – tłumaczą, że takie konto w krok w dorosłość. Tak więc, aby zachęcić młodych ludzi do opuszczenia łona domowego, proponują już w wieku 18 lat prowadzenie własnych finansów.

Współpraca z organizacjami studenckimi


Wojna miedzy bankami odbywa się nie różnych płaszczyznach, płaszczyzna ofertowa powinna być treścią decydującą, ale czasem wygrywa reklama . Oferty promocyjne, bezpłatne usługi dla jednego roku pakiety od 5 zł miesięcznie, to niektóre promocje. Poza tym ludzi młodych można szeregować od statusu, i niezależnie od ich statusu, studentów czy nie, pracujących czy wolontariuszy. Dla każdej grupy dedykowana jest inna oferta. Kiedy młody szuka innych dróg, banki ceną sobie lojalność, aby zapobiec migracją, wówczas pójście gdzie indziej, staje się opcją nieopłacalną.

Jak uzyskać kredyt studencki?


Aby ubiegać się o kredyt studencki, to na ogół student musi:

  • udowodnić swój status studenta poprzez kartę lub zaświadczenie ze szkoły lub uniwersytetu 
  • otworzyć rachunek bankowy w zakładzie, w którym chce wziąć pożyczkę.

Niektóre banki mogą dodać wymóg wieku, ale nie wszystkie. Niektóre oferty kredytów studenckich wymagają żyrantów albo zabezpieczenia.

Popularne posty