Jak wyremontować mieszkanie na wynajem

Czesz wynajmować mieszkanie, wakacje to dobry czas na małe prace remontowe. To też okres kiedy studenci szukają lokum.

Remont niskim kosztem

Remonty staramy się robić optymalnie, należy zrównoważyć dobrą cenę i dobrą jakość. Od razu po wejściu mieszkanie powinno wydawać się przytulne, czyste i solidne. Najlepsze okazują się farby satynowe w jasnych kolorach, aby odnieść walory estetyczne można bawić się kolorami. 

Sprzęty to rzecz ważna

Kuchnia powinna być minimalnie wyposażona, kuchenka, czajnik elektryczny, stół krzesła szafki, mikrofala i mała lodówka z zamrażarką. Nie warto instalować zmywarki, jeśli będzie nieumiejętnie obsługiwana a z pewnością przy niskich budżetach studenckich tak będzie to będziemy musieli ją serwisować. Kilka zestawów talerzy to wszytko. 

Podłoga to wyzwanie

Parkiet ładnie wygląda, ale jest drogi. Panele czy płytki, co zapewni komfort, spotka się z uznaniem wynajmującego a nie zrujnuje naszej kieszeni? Na korytarzu i łazience lepiej postawić na płytki, zwłaszcza jeśli powierzchnia pod płytkami pozwala na tego typu inwestycję. W kuchni i pokoju lepiej sprawdzą się panele. Dywany to zbyte, nagromadzony brud no i wydatek już od początku, o tego typu wystroje niech troszczy się wynajmujący. 

Dekoracje czy warto

Pokoje powinny być wyposażone minimalnie. Pytanie czy wynajmujesz mieszanie rodzinie, która chce zamieszkać tam kilka lat, czy osobie samotnej czy studentom. Ci pierwsi z pewnością sami będą chcieli wnieść swoje sprzęty. Studentowi wystarczy minimalizm. 

Niska cena zakupu

Zakupy proponuję wykonać w jednym sklepie, wówczas na paragonie będzie wszystko, a jeśli się nie przyda można to oddać. Początkującym polecamy skorzystanie z kalkulatorów internetowych. To łatwy sposób na rozeznanie się w cenach przed remontem. Rozgraniczyć trzeba kilka typów remontów. Pierwszy to tzw. remont kosmetyczny, nie mamy najemcy, ponieważ standard mieszkania nie spełnia oczekiwań. Drugi, zdecydowanie droższy, to remont konkretnej rzeczy np. zapleśniałych podłóg, instalacji elektrycznej, ogrzewania czy dachu. Kiedy w mieszkaniu pojawia się grzyb trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami po pod warstwą tynku możne pojawić się coś co także wymagać będzie wymiany. 

Licznik pre-paid

Jako właściciel mieszkania jesteś zobowiązanym do płacenia rachunku za energię, nawet jeśli najemca zobowiązał się do tego, możesz narazić się na odłączenie energii, czy gazu jeśli rachunki za prąd są nieuregulowane. Wystąp z wnioskiem do operatora o licznik przedpłatowy, są one montowane u odbiorców wrażliwych, ale czasem operator rozumie potrzebę aby znalazły się także w mieszkaniach na wynajem. Wówczas nie masz na wpływu na cenę energii i to ile płaci najemca, jest to tylko jego sprawa aby doładować licznik.

Popularne posty