Najlepsze wskazówki oszczędzania dla studentów

Jako student, pewnie żyjesz z otrzymywanych świadczeń socjalnych i naukowych, albo jesteś tym szczęśliwcem, który to uzyskał kredyt studencki. Obie opcje nie sprawią, że będziesz bogaty, ale masz za co żyć. Pieniądze pomogą objąć koszty wynajęcia, opłacenie rachunku za energię elektryczną i wody, książek do nauki, żywności i napojów – tak dobrze nie jest już z finansowaniem wypoczynku. Dlatego student musi korzystać z skutecznych porad aby zachować swoje finanse pod kontrolą. 

Dzisiaj przeanalizuję jego wersję porad oszczędnościowych. Autor Thomas Mücke rozwiązała ten problem w inny sposób, ma doświadczenie w kwestii finansów, gdyż wcześniej pracował w policji gospodarczej. Jego sukcesem było wielkie śledztwo przeciwko General Manager, firmy, która dopuściła się oszustwa inwestycyjnego, sprzedaży poufnych danych. Człowiek wie więc co pisze, dlatego warto się w to zagłębić.

Tip # 1: Tabele finansowe


Ważne jest, aby zarządzać swoimi finansami tak, że pewnego dnia nie będziesz zły i zaskoczony, że zapomniałeś o pewnych zobowiązaniach. Arkusza kalkulacyjnego Excel (dla użytkowników komputerów mobilnych czy smartfonów może to być inne narzędzie) jest idealny do nanoszenia swoich miesięcznych zobowiązań i dochodów, można więc oszacować, ile pieniędzy masz a ile wydałeś. Pomaga gdy pojawiają się wydatki, których nigdy nie można dokładnie przewidzieć z góry. Na przykład, książki, nowe ubrania lub wydatków na imprezach. 

Tip # 2: Konta dla młodzieży


Każdy uczeń nie miał jeszcze konto, to teraz, jako student musi podpisać pierwszą umowę dot. rachunku oszczędnościowego. Studenci na ogół otrzymują bezpłatne konto czekowe, które mogą zrobić wszystko, czego potrzebują w życiu codziennym. Każde konto powinno mieć dostęp do karty debetowej, to znacznie ułatwia codzienne życie w branży. Niektóre konta dla młodzieży zapewniają nieograniczony dostęp do karty kredytowej, która nie jest absolutnie konieczna dla studentów. Mogą one być rzeczywiście przydatna, aby móc zamówić coś od przedsiębiorców zagranicznych. warto pamiętać, że konto i karta kosztuje i nie jest to tak fajne dla finansów jak rachunek bieżący za darmo.

Tip # 3: A co z ubezpieczeniem zdrowotnym?


Jeśli student chce zarobić własne pieniądze, może okazać się, że nie można kontynuować ubezpieczenia rodzinnego twoich rodziców, ale zyskasz swoje. Praca w niepełnym wymiarze godzin na podstawie umowy cywilnej nie jest problemem, a to może zabrać cię w sytuację, w której zyskasz własne ubezpieczenie zdrowotne. Kwota ta jest ustalana przez prawo, ale zyskujesz minimalną ochronę oraz własny dochód. Jako student, może mieć i sens, aby wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne. 

Porada 4: praca w niepełnym wymiarze godzin


Jeśli przez tak wiele miesięcy potrafisz zdobywać pieniądze na lewo, powinieneś pomyśleć o pracy w niepełnym wymiarze godzin. Legalna praca może co prawda dawać wyższy dochód ale z pewnością nie masz takiego komfortu jak pracując na umowę. Trzeba po prostu mieć świadomość, że możesz nie otrzymać płatności

Popularne posty