Oszczędzanie jedzenia, jak robić to skutecznie

Biorąc pod uwagę intensywny tryb życia studenta, wielu z nas kończy w knajpce szybkiej obsługi. Postanowiłam znaleźć 5 prostych rzeczy jak można zjeść za mniej i oszczędzać na jedzeniu.

1. Podziel danie, kto zna swoją ilość, ile objętościowo zjadasz, jaka porcji żywności może cię nakarmić? Czasem porcja jest tak duża, że mogłoby się nimi najeść co najmniej 2 ... a czasami nawet 3 osoby. Aby uniknąć wszelkich niespodzianek przy płaceniu, należy sprawdzić, czy restauracja pobiera opłatę za przystawkę, no i jak wygląda porcja, którą otrzymasz na talerzu.

2. Pamiętaj, aby zapytać, ile kosztują dania dnia przed złożeniem zamówienia, jeśli kelner nie podaje menu. Potem zastanów się co jest tańsze czy obiad w restauracji gdyby był przygotowany w zaciszu domowy także kosztowałby tyle.

3. Rezygnuj z przekąsek. Ciasteczka, chipsy czy żelki. Nie dość, że odbija się na twojej wadze to jeszcze stracisz na nie pieniądze. Wybieraj tylko pełnowartościowe przekąski, najlepiej takie, których nie potrzeba już poddawać obróbce termicznej.


4. Pomyśl zanim kupisz napoje w restauracji,  alkohole są zwykle dwukrotnie droższe niż zakupione w sklepie. Zrezygnuj też z napoi, które wypijesz do połowy, bo albo nie jesteś w stanie wypić całej butelki, albo  okres ważności szybko się zakończy.

Popularne posty