Z lokatorem za pan brat


Oto kilka najlepszych wskazówek, jak uporządkować swoje rachunki jeśli żyjesz pod jednym dachem ze swoimi współlokatorami aby poczynić pewne oszczędności.


Umieścić nazwy na wszystkich rachunkach


Upewnij się, że lokatorzy wpłacają pieniądze na odpowiednie konta przeznaczone konkretnie do wynajmu. To najlepszy sposób, aby ustalić czy wszyscy wpłacili, jeśli będziesz musiał okazać się wyciągiem z banku nie będzie tam historii twoich zakupów ze sklepu spożywczego. 

Nie obijać się!


Stracisz dochody jeśli nie zagwarantujesz lokatorowi to na co się umawialiście. Nie ma nic gorszego niż spędzenie kilku pierwszych tygodni i bez Internetu (jest to możliwe, ale jest to dość irytujące!).

Najlepiej, namówić lokatora na podpisanie usługi na swoje nazwisko na okres na jaki zdecydował się wynająć mieszkanie, inaczej będziesz męczył się z rachunkami kiedy jego już nie będzie.

ZAWSZE czytaj to co jest drobnym drukiem


Zasada ta powinna tyczyć się bardziej lokatora niż wynajmującego, ale warto upewnić sie, że wiesz, jak działa Twoja umowa, za co pobierasz opłaty. Jakie są twoje prawa i obowiązki. Nie ma nic gorszego jak ściągnięcie czegoś z Internetu, może nich lepiej zobaczy ją jakiś prawnik. 

Rób regularne odczyty liczników


Odczyt licznika energii elektrycznej czy wodomierza upewnij cię, że nie dochodzi do żadnych 

Istotnych nadużyć. Wyobraź sobie, że pod koniec roku dowiadujesz się, że lokator zapłacił za mało, wówczas otrzymasz korektę, a jego już nie będzie. 


Komunikuj się


Komunikacja ze swoimi współlokatorami jest niezbędne od początku do końca. Spotkanie się na początku to świetny sposób, aby uporządkować wszelkie sprawy. Staraj się utrzymać poprawną komunikację przez cały rok, i upewnić się, że każdy, kto ma ​opóźnienia w płatnościach wie, że trzymasz rękę na pulsie.

Popularne posty