Dieta 5 złotychBabcia powtarzała, idź tam gdzie cię wykarmią, może jest w tym jakaś prawda. Studenci lubią się odwiedzać, a zwłaszcza lubią odwiedzać cudze kuchnie. Ponoć da się wyżyć za złotówkę dziennie, ja jednak podwyższam ten pułap i chcę żyć sprawdzić czy można żyć za 5 złotych. 

Jesteś tym co jeszcze


Skoro to prawda, to nikt jeszcze mi nie powiedział, że wyglądam jak ciastko z kremem, ale dosyć żartów. Nieregularna, zła dieta sprawia, że nie tylko nasze ciało i umysł się męczą ale cierpi też nasz portfel. Odżywiać się tanio i zdrowo, to do czego dążymy. Zdrowe zasady nie zawsze idą w parze z tymi tanimi, jak je pogodzić?

Kupuj zdrowo


Kupujemy produkty naturalne, naturalne zioła, śwież owoce i warzywa. Produkt im bardziej jest przetworzony tym bardziej cierpi nasze zdrowie. Dobrym przykładem będzie popularna przyprawa suchych warzyw, Vegeta. Zawartość soli to około 40 proc, zioła stanowią zaledwie 15-20 proc. Kilogram przyprawy może kosztować nawet 55 złotych, kto więc kupuje zwykłą sól na ponad 20 złotych za kilogram. Przekalkulujecie to, czasem może warto kupić coś z pozoru droższego. Dobry obiad nie zawsze musi składać się z mięsa, czy wyrobów mięsnych. Urozmaicaj dietę, wówczas zaoszczędzisz. 

Co jest najtańsze?


Niemal wszystkie produkty można podzielić na te tańsze i droższe. Są jednak takie, które zaspokoją naszą egzystencję a nie zrujnują budżetu. Wszelkie warzywa od ziemniaków po marchew, cebulę, ogórki czy buraki można nabyć w cenie mniejszej niż 5 złotych za kilogram. Inaczej sprawa ma się z papryką, która tańsza jest w sezonie. Tak, powstaje pytanie co można zrobić z kilograma ziemniaków. Frytki, ziemniaki przypiekane na grilu do tego serek wiejski, całe danie wraz z opłatą za prąd nie powinno przekroczyć 5 złotych.

Kreatywność


Bądź jak szefowie kuchni, tanie produkty dobrą podstawą. Sałatka ziemniaczano -jajeczna. Makaron w różnych postaciach czy owsianka. Inspirację można czerpać nie tylko z Internetu czy książek, sami bądźcie kreatywni. Posiłek za 5 złotych nie musi być nudny, a może zawierać wiele kalorii.

Popularne posty