3 sposoby na oszczędności w kuchni

Polacy znani są z tego, że narzekaj na wszystko, na pracę, rząd, służbę zdrowia, a zwłaszcza ceny. W sumie za to ostatnie obwiniamy właśnie rząd i polityków. Tak, więc nie ma co narzekać tylko sprawdzić jak możemy oszczędzać. Proces oszczędzania zacznijmy od kuchni.

Zmywanie

To jedna z czynności, która wykorzystuje zarówno wodę jak i energię, do tego dochodzą płyny i jedno zmywanie może kosztować ponad 3 złote. Oczywiście istnieje spór, co jest tańsze zmywanie ręczne czy zmywanie w zmywarce. Jak to z obliczeniami bywa są różne, im więcej wody zużywamy tym więcej zapłacimy. Zmywarka pobiera ponad 10 litrów, zmywając ręcznie wykorzystamy jedynie połowę tego. Właśnie jakie są fakty, ile wody zużywamy? 
O ile zmniejszymy zużycie wody tym więcej zaoszczędzimy. Podobnie jest z energią im bardziej energooszczędnych program wybierzemy tym więcej kwh zaoszczędzimy. 

Gotowanie

Ważne jest co gotujemy ale i jak gotujemy. Gotowanie pod przykrywką, daje rezultaty, potrawa przygotuje się szybciej, nie tracimy wówczas na gazie czy prądzie. Osoby, które często przygotowują potrawy w piekarniku powinny wziąć sobie do serca, że im dłużej potrawa przebywa w komorze tym więcej zapłacą. Dlatego warto zadbać o dobry sprzęt z termoobiegiem, nie otwierać drzwiczek piekarnika podczas pieczenia i nie podgrzewać urządzenia jeśli jest to nie wymagane. Piekarnik to urządzenie cechujące się wysokim zużyciem, sprawdź ile może kosztować się jego użytkowanie, kalkulatory energii, to narzędzie, które poinformuje nas o kosztach. 

Chłodzenie i mrożenie

Technologie zawarte w Lodówkach i zamrażarkach, co roku są bardziej nowoczesne, wszystko po to aby oszczędzać. Komora lodówki podzielona jest na sekcje, powinniśmy więc zapoznać się opisem lodówki zanim zaczniemy użytkowanie. Pozwoli to na lepszą konserwację żywności, a więc i oszczędzanie. Marnujemy tyle jedzenia, że można by wyżywić dodatkową osobę, warto więc zrobić coś aby nie tracić pieniędzy. Wystarczą proste czynności, które staną się rutyną. np. częste mycie lodówki, produkty, który chcemy rozmrozić warto uprzednio włożyć do lodówki, za to nie wkładać do niej gorących potraw.

Popularne posty