Ułatwiaj sobie życieKierowanie życiem tak jak chcemy, robić tylko to na co ma się ochotę, a może nie robić nic? Nie ma dróg na skróty, a nawet najbogatsi myli kiedyś na dnie. Istnieje wiele sposobów na ułatwienie sobie życia, jednym z nich jest notowanie tego co mamy kupić. Zmiany nie zawsze ułatwiają, ale w dalszym etapie mają pomóc nam żyć w zgodzie z samym sobą. 

Nie każ się za to czego nie zrobiłeś, niestety nie mogę się z tym zgodzić. To działanie wbrew samemu sobie. Skoro ustaliłeś, że musisz oszczędzać, zrobisz na złość sobie i tylko sobie jeśli twoje zadłużenie wzrośnie. Kara to może ostre słowa, ale jeśli dziś nie oszczędzasz to jutro nie wydawaj.

Tylko dlatego, że mogę. To nie jest wymówka, nie można robić złych rzeczy tylko dlatego, że można czy się kogoś nie lubi. Negatywne emocje nie pomagają, prowadzą do problemów na różnych płaszczyznach, agresja to także problemy z komunikacją. Rozpocznij proces rozumienia innych wówczas poznasz siebie. Komunikuj o swoich problemach i potrzebach. Pamiętaj nie „Ty” ale „Ja” tak formułuj komunikaty względem drugiej osoby. 

Skup się na jakości nie ilości, ta wskazówka ma odzwierciedlenie nie tylko wobec towarów ale i ludzi. Otaczaj się tylko tymi, którym na tobie zależy. Lepiej mieć jednego przyjaciela od serca niż kilkoro, którzy przyjaźnią się z nami tylko dlatego, że chcą coś od nas. Tak zwani toksyczni, zgorzkniali ludzie, którzy są negatywnie nastawieni do życia. Otaczaj się ludźmi o takich cechach jakie chciał być sam nabyć czy wyuczyć. Ludzie niełatwo się zmienia, można ich nakierunkować, nimi sterować ale nigdy nie można zmienić ich wartości, tą cechą posiadamy tylko my. 

Bądź lenimy tylko czasem, im trudniejsze zadanie tym ciężej nam o rozwiązanie, istnieje anegdota, że do zadań trudnych wybiera się człowieka leniwego. Ona wymyśli najprostsze rozwiązanie, a co za tym idzie najlepsze. Szukaj więc prostych rozwiązań. Proste dania są najzdrowsze, sposoby poszukiwania są najlepsze, z pomocą przyjdą takie narzędzia jak kalkulator cen czy inne serwisy dające nam gotowe rozwiązanie. 

Nie dramatyzuj i nie martw się, nie możesz uzyskać rozwiązania, albo nie masz sił na dalsze działanie? Wycisz się a pomysły przyjdą same.

Popularne posty