Wykorzystuj status studenta


Poniżej prezentuję kilka dziedzin życia studenckiego, oczywiści pod kontem oszczędności. Wszystko to zyskacie z legitymacją studencką można zarówno w Polsce jak i za granicą - ale legitymacja musi być podbita. Pierwszym przykładem są opłaty za wejście na imprezy kulturalne i sportowe, zakwaterowania, i inne chodź by nietypowe zniżki takie jak wypożyczenie samochodu. Pamiętam jak przed wyjazdem do zakopanego mama sprawdzała czy mamy podbitą legitymacje. Wówczas wejście na Kasprowy było prawie darmowe dla uczniaka, dziś to tylko znikomy rabat, ale zawsze. 

Nawet wtedy, gdy idziemy na zakupy warto mieć przy sobie legitymacje. Było darmowe piwo za dwóje w indeksie, niższe laptopy za szóstki na świadectwie. To może tańsze komputery, laptopy i inne urządzenia? Student oznacza znaczne rabaty i niższe raty, oczywiście nie we wszystkich sklepach, więc szukajmy pro-studenckich.

Legitymacja ratuje życie gdy chcemy skorzystać z czytelni i biblioteki. Jesteś studentem medycyny czy prawa nie raz w karierze będziesz poszukiwał rozwiązań w zaciszu biblioteki. Ci co legitymację dawno temu oddali ze złością liczą wydane złotówki, nie wspominając kary za przetrzymanie książek. 

Banki też chętnie przyjmują okaziciela legitymacji, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyt . Wówczas nie gra roli termin spłaty wiadomo studenciak, to kiedyś będzie miał kasę jak nie nauczy się jak wygląda wizyta komornika. Przed tym urokiem posiadania legitymacji przestrzegam w końcu ona ma pomagać finansowo, a nie ciągnąć nas w dół.

Popularne posty