Porady odnośnie oszczędzania okiem studentki z Warszawy

piątek, 17 lipca 2015

Warto poznawać nowe rzeczy, ale za jaką cenę

01:59 Posted by porady.direct

Nauka zawsze była chwalona, grzeczne dzieci, które się dobrze uczyły były stawiane za przykład rodzeństwu, które nie zawsze miały piątki na świadectwie. Dziś coraz więcej osób w poszukiwaniu lepszej pracy inwestuje w siebie. Zapisują się na kursy by uzyskać dodatkową wiedzę a potem pochwalić się papierkiem z pieczątką czy to rektora, że ukończyło się podyplomówkę czy innego realizatora kursu. 

Pamiętamy coś z tego, potrafimy wiedzę nabytą w czasie tej nauki wykorzystać w praktyce, może idziemy tam tylko po to by mieć poczucie samorealizacji. Świadomość, że robiliśmy coś dla siebie to dużo. Przecież kto ma o nas walczyć jak sami o siebie nie walczymy. 

Próby samokształcenia bywają różne. Kurs, na którym zamiast wykładać opowiada się życiowe historie i zadaje słuchaczom pytanie co zrobić by moja córka nie pyskowała? Raczej nie spełnia norm edukacji. Potem, aż wstyd pochwalić się takim kursem, z którego niewiele wynieśliśmy.

Nauka trwa latami. Codziennie powinniśmy podsumowywać swoje dokonania i pracować ciężej. Nie mówię tu tylko o nauczeniu się jedynie kilku słówek z łaciny czy po niemiecku. Gdyby ktoś zapytał na czego nauczyłeś się w zeszłym roku, miesiącu, tygodniu? Może odkryłeś prawdę o sobie, jaką podziel się. 

Ja zdaję sobie sprawę z tego, że kupuję rzeczy, które mają mi pozornie pomóc jestem nimi zachwycona a w rezultacie w ogóle z nich nie korzystam. Tak jest z notesami, kalendarzami czy innymi skoroszytami. Gdy muszę coś zanotować sięgam o pierwsza lepszą kartkę będącą na widoku najczęściej jest to ulotka reklamowa. Co daje mi ta wiedza, wiem, że nie mam co na siłę wraz z 1 stycznia inwestować w kalendarza. 

Takich pytań jakie możemy sobie zadawać są setki, może czegoś nowego próbowaliście. Taniec, pływanie, biegania nie mówiąc o rzeczach zakazanych. Doświadczenia, jakie macie nowe doświadczenia, ktoś udzielił wam cennej lekcji? Nie – sami sobie zafundujcie i codziennie uczcie się czegoś nowego. Rozwój jest ważny przecież nawet papier toaletowy się rozwija.