To nie może spotkać mnie


Mówi się, że nieszczęścia idą w parze, jednak nikt nie lubi przygotowywać się na najgorsze i nikt tego nie robi, myśląc nie będę zapeszał. Niestety okazuje się, że zagrożenia są wszędzie. Ostatnie wydarzenia na świecie pokazały, że nawet w kawiarni obok domu nie możemy czuć się bezpiecznie. Przed niezapowiedzianym atakiem nic nas nie uchroni, musimy więc chronić się sami. 

Bezpieczeństwo w własnym domu
Ochrona osobista powinna wywodzić się z naszego domu, chodź jesteśmy dorośli to zanim otworzymy komuś drzwi sprawdźmy kto do nich puka. Wszystkie wejścia niech będą zamknięta, staraj się korzystać tylko z jednych drzwi. Po wejściu do domu zamknij się, jesteś u siebie ale chyba nie chcesz by ktoś wszedł i w przebraniu akwizytora zlustrował co masz w domu? Nie pozostawiaj kluczy na wierzchu, niech nie przyjdzie ci do głowy także chowanie go pod doniczkę z kwiatami. 

Latem bez otwartych okien nie da się żyć, złodzieje na to czekają. O ile zabezpieczamy się przed owadami instalując siatki w oknach to nie myślimy o większym niebezpieczeństwie, dlatego tak mało domów posiada blokady okienne, czy alarmy. 

Przepisy BHP w naszych domach nie istnieją, kto posiada gaśnicę, a w budynkach publiczny powinna być przynajmniej jedna na piętrze. Czujniki dymu i gazu są w nowoczesnych mieszkaniach wymogiem, zamieszkali w starszych domostwach nie myślą o ich instalacji. 

Tuż przed wyjazdem zatroszcz się o swój domek, poproś kogoś z rodziny czy przyjaciół by mieli na niego oko. Możesz wyłączyć korki bezpieczeństwa, ale przed tym musisz opróżnić lodówkę. Okres wakacyjny to burze, natężenia elektryczności spowodowane wysoka temperaturą, po powrocie do domu może spotkać nas niemiła niespodzianka w postaci popsutych urządzeń jeśli nic temu nie zaradzimy. Opłać przed wyjazdem rachunki, po powrocie nie będziesz wiedział czy to awaria czy kara za nie terminową wpłatę. 

Po powrocie dokładnie sprawdź co trafiło do twojej skrzynki pocztowej, zmiany regulaminów może bank podwyższył ceny albo jakaś nieplanowana podwyżka sprawi, że stracisz rachubę ile kosztuje kwh? Czekasz na coś, to że twój rachunek się gdzieś zapodział nie oznacza, że nie musisz go uregulować.

Popularne posty