Poradnik wakacyjny – last minute czy first minute

Wycieczki last minute opanowały większość wczasowiczów, jednak co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem. Czy można wykupić wczasy last minute już na początku roku? Odpowiedź jest jedna, nie. Last minut jak wskazuje nazwa oznacza wylot w ostatniej minucie, wycieczka jest tańsza gdyż na ostatnią chwilę ktoś zrezygnował z wakacji bądź biuro podróży nie ma zapełnionych wszystkich miejsc. Chcesz last minute szykuj się na to, że możesz lecieć nawet jutro. Z cenami bywa różnie, czasem wycieczka na tydzień przed odlotem jest dużo tańsza niż na dwa dni przed nim, niższa cena była spowodowana rezerwacją pokoju, kiedy się ona skończyła biuro musiał wynająć kolejny już w mniej atrakcyjnej cenie. 

Sezon w niektórych kurortach trwa cały rok, inaczej jest w biurach podróży, większość z nas decyduje się na wczasy w okresie wakacji. Oczywiście są tacy co nie lubią tłoku czy Czekają na wciąż ciepłą ale nie gorącą pogodę, dlatego decydują się wyruszyć w podróż po sezonie. Polowanie na last minute można prowadzić cały rok, często promocje dotyczą okresów przedświątecznych jak i samych świąt. Inne doskonałe terminy to okres karnawału czy okolice kwietnia gdzie przygotowania trwają a hotel chętnie dorobi na turystach przed okresem. 

Sylwester i okres powakacyjny to ciężki czas dla poszukiwaczy last minute, ciepłe kraje nie utożsamiają okresu wakacyjnego tak samo jak my tam zaczyna się on w czerwcu i kończy w październiku, trzeba mieć sporo szczęścia by skorzystać z takiej promocji. 

Oferty biuro zmieniają się jak w kalejdoskopie nie ma sensu odwiedzać ich raz na jakiś czas, tu należy wypracować znajomości z osobą tam pracująca bądź śledzić strony internetowe. Oferty są czasem ważne jedynie przez 3 godziny, potem następuje dopięcie formalności i odlot. 

Wycieczka na ostatnią chwilę może nie pokryć się z naszym okresem urlopowym dlatego lepiej zatroszczyć się o plany wakacyjne wcześniej i skorzystać z oferty first minute, im większe grono zdecyduje się na tego typu wczasy tym szybciej uzyskacie zniżkę.a

Popularne posty