Bezpieczne wakacje

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas wakacyjnego pobytu, wypoczynek to ważna rzecz ale nie ma co, jeśli nie będziemy uważać możemy spędzić niemiłe chwile. 

Pierwszą zasadą jaką powinniśmy wbić sobie do głowy jest dbanie o higienę, mycie rąk to ważna czynność. W domu może tego nie robimy ale środowisko jakie nas otacza jest znane naszemu organizmowi dlatego też jesteś odporni na większość bakterii. Zmiana klimatu oznacza dla środowiska walkę z nowymi drobnoustrojami, którą można przegrać, a nie ma nic bardziej dołującego jak zwiedzanie toalet na wakacjach. 

Ubrania, tu pojawia się problem wszyscy lubimy wyglądać dobrze na wczasy zabieramy najlepsze ubrania. To nie jest jednak dobry pomysł, bagaże mogą pojechać w innym kierunku niż my, albo zniszczyć się podczas naszych eskapad. Miejsce naszego pobytu ma znaczenia, o ile na plażę przyda nam większa ilość strojów do opalania to w górach się to nie sprawdzi. Obcy kraj to pogodowe niespodzianki, obcisłe sztuczne materiały mogą być przyczyną obtarć i złego samopoczucia. Lepiej nie zabierać na wyjazd nowych ubrań, zwłaszcza bielizny, nie wiemy czy dobraliśmy odpowiedni rozmiar. Miejsca takie jak Watykan nie tolerują frywolnego stylu aby wejść i coś zobaczyć musimy ubrać się co najmniej w krótki rękaw. 

Przed podróżą sprawdź rodzaje komunikacji, zapytaj tych co odwiedzali dany kraj jaki transport się sprawdza i ile płacili. W niektórych krajach trzeba umieć się targować. Przed wyjazdem warto skserować swoje dokumenty i mieć blisko siebie. Osoby źle znoszące daleką podróż niech zaopatrzą się z odpowiednie medykamenty. 

To co jeszcze musisz zrobić zanim wyjedziesz to sprawdzenie swojego stanu zdrowia, o ile wyjazd w góry czy nad morze jest zalecany to w odległych krajach może coś szaleć. Szczepienia są więc jedyną drogą na uniknięcie dalszych konsekwencji. 

Lokalne przysmaki, po to jedziemy by popróbować specjałów z innego kraju. Pewni jesteście, że zakupione na lokalnym targu jedzenie nadaje się jeszcze do spożycia? Kurorty takie jak Marakesz pełne życia są dopiero w nocy, gdyż temperatura za dnia nie pozwala na wykonywanie najdrobniejszych czynności. W tak wysokich temperaturach zakupione jedzenie szybko się psuje. To co kupimy za dnia jest jedynie żerowaniem na turystach.

Popularne posty