Woda naszym dobrem

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za wodę lub jesteś coraz bardziej świadomy ekologicznie, że  oszczędzanie wody jest niezbędne to skorzystasz z moich porad. Nawiasem mówiąc, wiele porad na temat oszczędzania wody może również przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, a nawet pomoże Ci zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej, i może pomóc obniżyć całkowity rachunek za energię nie zmieniając ceny kwh.

Słodka woda staje się coraz bardziej cenna dla życia, potrzebują jej nie tylko rośliny czy zwierzęta ale też ludzie. Oto wskazówki dotyczące oszczędzania wody w różnych obszarach twojego domu tak, zobacz jak można zachować równowagę gospodarki wodnej.

Każda sekcja posiada pięć głównych wskazówek dotyczących oszczędzania wody, oraz bonus z dodatkowymi pomysłami i wyjaśnieniami.

1. Korzystanie z kuchennego kranu.
Uruchom kran w około połowie dla zmywania mniejszych zadań, takich jak mycie rąk lub płukanie  potraw. Będziesz korzystać z dużo mniejszej ilości wody, dla oszukania grubości strumienia można też zainwestować w perlator.

Napełnić dzban wody i umieścić go w lodówce. W ten sposób będziesz mieć zawsze świeżą, zimną wody pod ręką, nie tylko do picia ale też do umycia rąk. Takie zapełnienie lodówki pomoże też osiągnąć mniejsze zużycie prądu, bo jak wiadomo pełna lodówka zużywa mniej. 

Jeśli kupujesz wodę mineralną, bo nie lubisz wody z kranu, zainstaluj system filtracji wody, aby poprawić jej smak i usunąć zanieczyszczenia. Nie tylko pozwoli Tobie zaoszczędzić pieniądze, ale można też przez takie działanie dopatrzyć się zmniejszenia na zapotrzebowanie ropy naftowej, które w jaki sposób? Jeśli zaczniemy korzystać z wody kranowej nie będzie popytu na wodę butelkowaną a przez co spadnie popyt na jej transport.

2. Małe zmywanie nie uruchamiaj zmywarki. Jeśli zmywasz ręcznie wypełnić obie strony zlewu: jedną do mycia i drugą do płukania, aby pomóc oszczędzać wodę. Uważam też, że to oszczędzi też czasu!

Jeśli używasz zmywarki, należy uruchomić tylko pełen załadunek. Najpopularniejszą radą by oszczędzać na zmywaniu trzeba zapełnić ją po brzegi, jednak jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego po jednym posiłku musisz czekać, wówczas naczynia zasychają, trudniej zmyć ten brud, wówczas trzeba użyć wyższej temperatury, a wtedy nie oszczędzamy na prądzie. Co więc robić? Najlepiej zmywać zaraz po posiłkach. Jak widać obranie drogi dla zmywania nie jest proste.

3. Możesz oszczędzać wodę poprzez inne urządzenia. Kiedy nadszedł czas, by wykonywać pracę w ogródku. Wówczas pompy, karchery i inne cuda są w użytku, a wiesz, że myjąc np. meble ogrodowe karcherem tracisz nawet 10 litrów na minutę. Korzystaj z deszczówki, wiaderka pod rynnami to nie rzadkość.

4. Możesz zaoszczędzić jeszcze więcej wody, jeśli używasz resztki wody z gotowania. Gdy masz wodę z gotowania warzyw na parze i / makaron, a nawet z moczenia fasoli, ostudzić ją i podlej nią rośliny. Może to głupie ale przegotowana woda lepiej działa na rośliny, jeśli chcesz praktykować ten sposób to nie dodawaj soli do wody.

5. Można oszczędzać wodę poprzez mycie warzyw w misce.
Napełnij miskę z wodą. Można myć wiele warzyw, bez konieczności zmiany wody. Potem, kiedy skończysz, zrzucić wodę w ogrodzie lub trawnik, albo podlej kwiaty.

Popularne posty