Oszczędzanie sposobem na życie

Pytanie brzmi, który naród jest znany z oszczędzania. Wielu pewnie powie, że Szkoci, jednak ci znani są nie tyle z oszczędzania co z przesady i chytrości. W oszczędzaniu w Europie królują Skandynawowie są dla nich prostota to styl na życie. To czego Skandynawowie od dawien dawna wcielają w życie a my dopiero teraz się tego uczymy. 

Odkąd w mediach pojawiły się słowa takie jak „kryzys” w wszyscy zachłysnęli się oszczędzaniem. Pojawiły się blogi oszczędnościowe, książki na temat oszczędzania. Pojawiły się też narzędzia ułatwiające nam wyszukiwania ofert porównywarki cen, kalkulatory, strony informujące o rabatach
Życie niektórych z nas stanęło na głowie bo to by zaoszczędzić parę groszy. Oczywiście oszczędzanie to aspekt pozytywny i nikt nie powie mi, ze jest inaczej. 

Analizując kto oszczędza, dochodzimy do wniosku, że są to narody bogatsze, osoby które zarabiają powyżej najniższej krajowej. Jedno tylko powiem od siebie, nie podoba mi się, że część osób zamiast pomagać chce zarobić na tym, że radzi innym jak co robić, jak robić, motywem przewodnim jest oczywiście nakłonienie do tego by korzystali ze produktów pojawiających się na jego stronie. 

Korzystna stroną oszczędzania jest nakłonienie innych do racjonalnego myślenia. Warto też zwrócić uwagę, że istnieją też inne korzystne strony, takie jak dbanie o zdrowie. Jeśli wszystkie kwestie odnoszące się do naszych rachunków zostaną poukładane, lepiej śpi się nam w nocy. Zwracamy większą uwagę na sprawność fizyczną, bo jak wiadomo oszczędzanie na transporcie to dobra rzecz. 

Oszczędzanie to nasz styl życia, świadectwo zdrowia fizycznego jak i dowód naszego rozsądku. 

Popularne posty