Oszczędzaj wraz z swoim pupilem

Nasi czworonożni przyjaciele pocieszają nas, bawią się z nami, albo to my bawimy się z nimi, czasem nas ignorują jak mnie Pan Pakers, ale bez nich byłoby nam smutno. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za zwierze, które udomowiliśmy czy jak mówił lis z Małego Księcia oswoiliśmy. 

Zaczynając od początku, jeśli nie zraża nas adopcja zwierzęcia powinniśmy zastanowić się nad daniem szansy komuś kto przeszedł wiele. W domach adopcyjnych da zwierząt bywają naprawdę wspaniałe okazy, nie każdy pies, który tam trafi jest agresywny. Adopcja nie jest tak droga jak zakup pieska z rodowodem, mamy też poczucie, że pomogliśmy zwierzakowi w jego losie.

Pieski jak i koty maja swoja historie, w wyniku mieszania genów powstały rasy, o których nawet nie mamy pojęcia. Duży pies potrzebuje więcej, małemu wystarczy ogródek. To jak duży będzie nasz pupil nie oznacza, że nie będzie nas kochał, każdy zwierzak ma tak samo duże serducho. Akcesoria dla dużych zwierząt zwykle kosztują dużo więcej niż, większe zwierze je także więcej. 

Z posiadaniem zwierzaka jest jak z dzieckiem, cieszymy jak rośnie, chcemy mu dogodzić więc kupujemy zabawki, gadżety. Po pogryzieniu lądują one w koszu albo wyglądają jak śmieć, nie uszczęśliwiajmy naszego pupila na siłę. Jedna zabawka raz na jakiś czas wystarczy. Jeśli przewozimy zwierze bo zabieramy je na wakacje czy do weterynarza musimy zaopatrzyć się w kojec. Tego typu akcesoria kupmy w lombardach czy portalach z ogłoszeniami będzie taniej. 

W jedzeniu stawiamy na jakość, z karmą jest jak z jedzeniem. Jest kawior i melasa, jeśli wiecie co mam na myśli. Psia karma to spory wydatek, czasem chcąc zaoszczędzić i kupując tańszą karmę okazuje się, że nasz zwierzak tego nie zje. Nie ma się czemu dziwić, przecież nam też nie wszystko smakuje. Pochodzę ze wsi, u nas trzyma się psy albo by pilnowały albo by zjadały resztki ze stołu nikt karmy nie kupuje bo pies czy kot ma aż dosyć tego co zostanie z obiadu. Nie wiem czy tak można karmić zwierzaka, w końcu to resztki, ale dla nas to co na to podstawowe składniki pożywienia.

Nasz pupil jednak zjada suchą karmę wówczas warto zainteresować się gdzie kupić większe opakowanie za mniejsze pieniądze. Sklep internetowy, hurtownia czy wyczekiwanie na promocję w supermarkecie. Hurtowe zakupu to coś czego oczekują sprzedawcy, jeśli zdecydujemy się na zakup większej paczki możemy liczyć na darmową dostawę. 

Nasz kotek, nasz piesek jeśli lubi chodzić po ulicach i nikomu to nie przeszkadza, bo przecież istnieje obowiązek trzymania psa na smyczy i w kagańcu, to możemy szybko zostać rodzicami nowego zwierzątka. Sterylizacja jest wydatkiem, ale jeśli z jakichś powodów się chcemy mieć potomstwa należy zainwestować kilkaset złotych, ceny zależą do wagi jak i płci zwierzęcia. 

Piesek też choruje, wizyta u weterynarza kosztuje, więc o zdrowie naszego przyjaciela musimy dbać. Środki przeciw pchelne, suplementy diety wszystko warto mieś pod ręką. Jeśli zauważymy, że z naszym pupilkiem dzieje się coś złego warto udać się po poradę, na tym nie oszczędzajmy, może to mieć najgorsze konsekwencje.

Opłata od posiadania psa, niektóre gminy wprowadziły obowiązek jej opłacania, rocznie za jednego psa nie może ona wynieść więcej niż 121,50 jednak, opłata ta może nie obowiązywać w naszej gminie. Nie wiem jak to wygląda w innych miastach ale w mojej wsi prowadzący gospodarstwo rolne jest zwolniony z opłaty jeśli posiada dwa psy, to chyba zwolnienie ustawowe. 

Zasada jest taka jak zawsze jeśli możemy kupić coś taniej nie wahajmy się, oszczędzanie to przecież nas sposób na przyszłość.

Popularne posty