Kilka sposobów jak naprawić swój budżet

Znacie pewnie fortel z ludźmi, którzy wyłudzają pieniądze na żebraków, tak naprawdę tym, że chodzą brudni zarabiają na życie. Nie mówię, że nie mammy w Polsce problemu ubóstwa ale bywa tak, że ludzie chcą wykorzystać naszą litość. Są to ekstremalne przypadki ale obserwowanie pary na dworcu centralnym skłoniło mnie do przemyśleń i stąd ten post, napomnę tylko, że owa para gdy już uzyskała co chciał wsiadła do samochodu zaparkowanego obok dworca, powiem, że wóz był całkiem przyzwoity. Jego utrzymanie pewnie też finansowane było ze środków pozyskanych na dworcu. Tak czy inaczej, zobaczcie co wpadło mi do głowy.
Osoby, których dochód nie przekracza ustawowego progu na osobę mogą skorzystać z pomocy społecznej, oczywiście nie obejdzie się bez wizyty w odpowiednim ośrodku, ale pomimo tego warto, zapoznać się z dopłatami, tym bardziej, że nasz rząd chce tworzyć politykę społeczną. 
Zapoznaj się z funduszami unijnymi, pamiętam, że szkoły zajmowały się stypendiami unijnymi, nie wiem czy to jeszcze obowiązuje ale warto zapoznać się z tym co oferują szkoły, zwłaszcza jeśli mogą na tym skorzystać dzieci. 
Jeśli lubisz ekologię to coś dla Ciebie, musisz tylko segregować śmieci. Aluminium jest w cenie, tak samo jak butelki zwrotne, i metal. Nie zachęcam do wyrywania studzienek, ale zawsze znajdzie się gdzieś stara rama rowerowa czy kawałek rurki.  
Czujesz się społecznikiem, to zastanów się czy nie zostać sołtysem, radnym albo nie pełnić innej funkcji społecznej np. ławnika to zawsze jakieś dodatkowe zarobki, a w tym roku mamy wybory więc można zasiadać w komisji, z tego co pamiętam jest to dochód nieopodatkowany. 
Przekuj swoją pasję na pieniądze, wiem próżne gadanie, ale są tacy co im się udało, tylko zazdrościć i podziwiać. Kto może być tego przykładem a no pewnie youtuberzy czy blogerzy, jeśli lubią to co robią. Oczywiście jedni robią to bo lubią inni zaczęli to robić, sprawdziło się i dlatego robią to dalej, może niekoniecznie to lubiąc. Administracja, finansowanie, urzędy to najczęstsze wymówki by rozpocząć swój biznes. 
Załóż swój internetowy biznes i zacznij być frelancerem, wspomagaj reklamą, nich twój portal będzie inspiracją dla innych możesz wgłębić się tematyką w branżę energetyczną i publikować teksty jak zmienić sprzedawcę energii?
Jesteś uzdolniony, może chcesz zostać nauczycielem? Przetestuj już dziś swoje umiejętności. Ucz swoich kolegów, zyskasz nie tylko doświadczenia ale i trochę zarobisz.  
Tak się pokomplikowało, że wszyscy uważają za pracę dodatkową trudnienie się handlem, jednak jak się okazuje profesja sprzedawcy czy przedstawiciela to całkiem dochodowy interes, trzeba się jedynie sprawdzić w tym fachu.  

Popularne posty